^
A
A
A

Išpuoliai ir lytiniu keliu plintančios ligos (lytiniu keliu plintančios infekcijos)

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Iš visų seksualinio pobūdžio nusikaltimų buvo prievarta, kurią feministams naudojo kaip vyro dominavimą ir diktatūrą prieš moteris. Štai jis atėjo prie tolimiausio požiūriu, pagal kurį rapsų - ne seksas nusikaltimas, tačiau būdas, moterų visuomenėje subordinacija, vadovauja vyrai. Tokio mąstymo pavyzdys yra teiginys "bet koks žmogus gali prievartauti". Tam tikru mastu šį požiūrį patvirtina išprievartavimas karo metu. Grįsdama šį teiginį patvirtina faktas, kad paprastai turi mažiau seksualinių grobuonių teistas už seksualinius nusikaltimus, tačiau aukštos kainos smurtinių nusikaltimų. Vyrų požiūrio į išžaginimą tyrimai rodo, kad daug pasisako už išprievartavimą. Seksualinės prievartos asmenų klasifikacijos nepavyko tinkamai aprašyti bent jau daugumos seksualinių prievartautojų. Labiausiai tikėtina, kad tai susiję su tuo, kad žaginėliai gerokai skiriasi vienas nuo kito nei, pavyzdžiui, pedofilai ar asmenys, kurie padarė inkrediją. Su supaprastintų pozicijas seksualinės plėšrūnų gali būti suskirstyti į tas, kurioms rapsų aktas yra dalis seksualinių fantazijų, ir jie galų gale ji suprasti, o tie, kuriems prievartavimo aktas yra smurto prieš moteris aktas, o lytinis aktas yra moters pažeminimo forma ir jos pateikimas sau.

Tarp 1973 m. Ir 1985 m. Policijoje įregistruotų išprievartavimų skaičius padidėjo 30%. Nuo 1986 iki 1996 m. Moterų, apie kurias pranešta, kiekvienais metais buvo išprievartauta nuo 2 288 iki 6 337 1997 m. Išvaikinimas sudaro 2 proc. Visų policijos užregistruotų smurtinių nusikaltimų, o tai sudaro 7 proc. Visų užregistruotų nusikaltimų.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Bylos aprašymas

30-erių metų vyras, kuris manė, kad patyrė žalą dėl jo netinkamo elgesio su moterimis savo asmeniniame gyvenime, nusprendė keršyti dėl jų išžaginimo. Jis įžeidžia seriją išrinktų moterų išpuolių gatvėje. Tuo pačiu metu jis paslėpė veidą kaukiu ir grėsė aukas peiliu. Po aštuonerių išžaginimo jis buvo areštuotas ir nuteistas. Jis buvo nuteistas mirties bausme. Įkalinimo metu jis sėkmingai baigė seksualinio nusikaltėlio gydymo programą kalėjimų sistemoje.

25 m. Jaunuolis suprato, kad pagrobia iš gatvės nežinomą moterį, susieja ją ir tada išžagina. Anksčiau jis jau turėjo nepakankamo turinio telefono skambučius. Atsižvelgdamas į šias fantazijas, jis masturbavo ir dažnai keliavo savo automobiliu, padengdamas veidą kaukiu ir nešdamas virvę ir peilį. Vieną dieną jis pamatė vienišę moterį, stovintį autobuso stotelėje, ir bandė ją pagrobti, grasindamas peiliu. Jo bandymas nepavyko, jis buvo areštuotas ir kaltinamas pastangomis pagrobti. Nors jis neigė savo nusikaltimų seksualinius motyvus, teismas, atsižvelgdamas į savo praeities istoriją ir su jais susitaikytus daiktus, pasisakė už seksualinius motyvus. Jis buvo nuteistas iki šešerių metų kalėjimo. Kalėjime jis buvo ištirtas dėl dalyvavimo seksualinių nusikaltėlių gydymo programoje, todėl buvo atlikta peniso pletismografija. Bandymo metu jis buvo sukrėstas dėl jo jaudulio dėl smurto ir išžaginimo vaizdų. Dėl to jis galėjo sąmoningai sutikti su savo nusikaltimo tikrais motyvais ir sėkmingai baigė gydymo programą seksualiniams nusikaltėliams. Po jo paleidimo jis buvo paprašytas ir toliau dalyvauti bendruomenės gydymo programoje, ir tai buvo sąlyga norint gauti teises vairuoti automobilį.

Tačiau dvi aprašytos grupės yra seksualinės prievartos mažumos. Pastaraisiais metais vis labiau pripažįstamas vadinamasis "išžaginimas" (išprievartavimas). Nuo 1973 m. Iki 1985 m. Apkaltinamųjų nuosprendžių dėl išžaginimo padidėjimas 30 proc. Padidėjo dėl išpuolių, kuriuos patyrė nukentėjusieji ir dažnai nukentėjusieji. Tuo pačiu metu sumažėjo "išnykimų, kuriuos padarė svetimi žmonės", grupės ir išprievartavimai. Nusikalstamų veikų prieš vaikus ir vyresnio amžiaus moterų skaičius išliko nepakitęs. Pasak Vidaus reikalų ministerijos mokslinių tyrimų 1989 m akivaizdus padidėjimas šiame rapsų padarytus draugais ir artimaisiais aukų laikotarpiu, lėmė ne tiek šio nusikaltimo Kiek kaltinimų rapsų augimo policijai. Padarytos priežastys, dėl kurių buvo išauginta išprievartavimų registracija, buvo susiję su policijos ir teismų darbo tobulinimu, kai moterys pranešė apie išprievartavimus. Nuo 1989 m. Išžaginimų skaičius išaugo 170%, o tai iš dalies yra susijęs su šių nusikaltimų pareiškimais ir jų įregistravimu policijoje.

Kaip parodė seksualinių prievartautojų kalinių tyrimas, tarp anksčiau nuteistų už lytinius nusikaltimus tyrimo metu padidėja serijinių pažeidėjų galimybė ar padaromi nusikaltimai prieš nepažįstamus žmones. Autorius sumažino šių nusikaltimų temas į keturias grupes:

 1. Seksualiniai piktnaudžiavimo asmenys, kurie piktnaudžiauja psichoaktyviosiomis medžiagomis, yra impulsyvūs ir seniai dažnai susiduria su seksualiniais nusikaltimais.
 2. Seksualiniai piktadariai, kurie aktyviai naudoja fizinį smurtą prieš nukentėjusįjį, dažnai yra serijiniai nusikaltėliai, piktnaudžiauja smurtu be priežasties, tarp jų padidėja parafilijos lygis.
 3. "Socializuoti misogynininkai", iš kurių 20 proc. Padarė seksualinę prievartą. Tarp jų padarytų nusikaltimų dažniau pasitaiko seksualinis seksas ir fizinis smurtas aukoms.
 4. Neinitizuotos seksualinės prievartautos, kurios vaikystėje dažniau susidurdavo su elgesio sutrikimais ir agresija. Jie taip pat labiau linkę būti tarp serijinių nusikaltėlių (antroji grupė). Trečdalis jų išžaginimo prasidėjo kaip apiplėšimai, o 42% turėjo seksualinę disfunkciją su išprievartavimu.

Ypatingą susirūpinimą kelia seksualiniai piktnaudžiaujantys asmenys - sadistai ir atitinkamai sadistinių seksualinių fantazijų vaidmuo nusikaltimuose, kuriuos jie vykdo. Grubinas pasiūlė, kad vyrams, turintiems sadistinių seksualinių fantazijų, prognozuojami veiksniai, kuriais siekiama juos įgyvendinti, yra socialinės ir emocinės izoliacijos veiksniai. Jis pateikia įtikinamą argumentą: šios izoliacijos pagrindas yra empatijos nusivylimas. Empatijos sutrikimas apima du komponentus: kitų jausmų pripažinimą ir emocinį atsaką į šį pripažinimą. Vieno ar abiejų komponentų sutrikimas gali sukelti sadistinių seksualinių fantazijų reakciją. Šio sutrikimo etiologija gali būti ir organiška, ir susijusi su vystymu.

Į šiame straipsnyje rekomendacijos yra tik diagnozuoti ir gydyti infekcijų, lytiškai plintančių infekcijų, taip pat sąlygas, kurios yra dažniausiai stebimas šių infekcijų valdymą. Šio vadovo uždaviniai neįtraukti įgytų duomenų registravimo ir bandinių, skirtų teismo ekspertizės tyrimams, galimos nėštumo, taip pat psichinės ir fizinės traumos atvejais, tvarkymo srityje. Lytiniu keliu aktyvūs suaugę asmenys, turintys infekciją, dažniausiai yra svarbesni pacientų psichologinės ir medicininės priežiūros, o ne teisminio tikslo, nustatymas.

Trichomoniozė, chlamidija, gonorea ir bakterinė vaginoze dažniausiai diagnozuojamos moterims po rapsų. Kadangi šių infekcijų paplitimas tarp lytiniu būdu aktyvių moterų yra aukštas, jų identifikavimas po išžaginimo ne visada reiškia, kad jie yra išžaginimo rezultatas. Reikia ypatingo dėmesio skirti chlamidijoms ir gonokokinėms infekcijoms, nes jie gali sukelti infekciją į viršų. Be to, yra galimybė užsikrėsti virusiniu hepatitu B, kurį galima užkirsti vakcinacija po rapsų.

trusted-source[9], [10]

Lytiniu keliu plintančių infekcijų tyrimas

trusted-source[11], [12]

Pirminis egzaminas

Pirminis tyrimas turėtų apimti šias procedūras:

 • Kultūros tyrimas su N. Gonorrhoeae ir C. Trachomatis egzemplioriais, surinktais iš visų prasiskverbimo vietų ar galimų įsiskverbimo vietų.
 • Jei nėra kultūrinių chlamidijų aptikimo tyrimų, reikia atlikti ne kultūrinius tyrimus, ypač DNR amplifikacijos bandymus, kurie yra tinkamas pakaitalas. DNR amplifikacijos bandymai turi privalumų dėl jų didelio jautrumo. Jei naudojami ne kultūriniai tyrimai, teigiamas testo rezultatas turėtų būti patvirtinamas antruoju testu, pagrįstu kito diagnostikos principu. IFA ir UIF nerekomenduojama, t. Naudojant šiuos testus dažnai gaunami klaidingai neigiami ir kartais klaidingai teigiami rezultatai.
 • Drėgno preparato paruošimas ir kultūros tyrimas T. Vaginalis. Jei yra makšties išskyros arba nemalonus kvapas, drėgnas preparatas taip pat turėtų būti ištirtas dėl BV požymių ar infekcijos, kurią sukelia mielės grybai.
 • Neatidėliotinas ŽIV, HSV ir sifilio serumo tyrimas (žr. "Profilaktika, ŽIV rizika ir tolesnis tyrimas 12 savaičių po išžaginimo").

Tolesnė apžiūra

Nors išprievartavusiam asmeniui dažnai yra labai sunku skundą pateikti per pirmąją savaitę po išžaginimo, toks egzaminas yra būtinas: a) nustatyti STD infekciją, kai arba po išžaginimo; b) imunizacijai nuo hepatito B, jei nurodyta; ir c) visiškas konsultavimas ir gydymas kitų STD. Dėl šių priežasčių rekomenduojama išnagrinėti ir stebėti išžagybes nukentėjusius asmenis.

trusted-source[13], [14], [15]

Tolesnė apžiūra po rapsų

Po 2 savaičių nuo išžaginimo būtina pakartoti lytiniu keliu plintančių infekcijų egzaminą. Kadangi rapsų įstrigę infekcinių agentų organizme gali neatkurti pakankamais kiekiais gaminti teigiamus rezultatus laboratorinių tyrimų pradinio tyrimo, tada po 2 savaičių turėtų būti kartojamas kultūros tyrinėjimus, šlapias rengimo ir kitų bandymų tyrimą, jei tik nebuvo profilaktinis gydymas.

Serologiniai sifilio ir ŽIV infekcijos tyrimai turėtų būti atliekami 6-12 ir 24 savaites po rapsų, jei pradiniai tyrimai buvo neigiami.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Prevencija

Daugelis ekspertų rekomenduoja reguliariai vykdyti prevencinį gydymą po rapsų. Tai galėtų būti naudinga daugumai pacientų, nes tolesnė išprievartavimų stebėsena gali būti sudėtinga, o gydymas ar profilaktika gali apdrausti pacientą nuo galimos infekcijos. Toliau nurodytos prevencinės priemonės yra nukreiptos prieš labiausiai paplitusius mikroorganizmus:

 • Skiepijimas prieš GB, atliktas po rapsų (be GVIG), turėtų užtikrinti tinkamą apsaugą nuo HBV. Pirmojo tyrimo metu vakcinacija nuo hepatito B turėtų būti taikoma rapsų aukoms. Vėlesnės vakcinos dozės turėtų būti skiriamos 1-2 ar 4-6 mėnesius po pirmosios dozės.
 • Antimikrobinis gydymas: chlamidijos, gonorėjos, trichomoniazės ir BV empirinė schema.

Rekomenduojamos schemos

Ceftriaksonas 125 mg vieną kartą

Kartu su metronidazolu 2 g vieną kartą

Pridedant 1 g asitromicino vieną dozę per burną

Arba doksiciklino 100 mg 2 kartus per dieną 7 dienas.

PASTABA. Pacientams, kuriems reikalinga alternatyvaus gydymo būdas, žr. Atitinkamus šio naudojimo vadovo skyrius dėl konkrečių infekcinių agentų.

Šių sistemų efektyvumas siekiant išvengti gonorėjos, chlamidiozės bakterinės vaginozės po rapsų nebuvo tirtas. Gydytojas gali patarti pacientui apie galimą naudą, taip pat apie galimą rekomenduojamų vaistų toksiškumą, nes gali būti šalutinių poveikių iš virškinimo trakto.

Kitos paciento valdymo pastabos

Atliekant pradinį tyrimą ir, jei parodyta, atlikus tolesnius tyrimus, su pacientais turėtų būti konsultuojamasi dėl šių klausimų:

 • LPI simptomai ir būtinybė nedelsiant ištirti, kai jie yra aptiktos, ir
 • Atsisakymas užmegzti seksualinius kontaktus, kol baigsis profilaktinio gydymo kursas.

ŽIV užsikrėtimo rizika

Nepaisant to, kad ŽIV antikūnų serokonversija buvo pranešta asmenims, kuriems buvo žinomas tik vienas rizikos veiksnys, - rapsų, daugeliu atvejų rizika užsikrėsti ŽIV per rapsus yra maža. Vidutiniškai ŽIV infekuotų asmenų, sergančių vieninteliu lytiniu santykiu, pernešimo dažnumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Šie veiksniai gali būti seksualinio kontakto tipas (burnos, makšties, analinis); burnos, makšties ar antrosios traumos buvimas ar nebuvimas, ejakuliacijos vieta ir virusų skaičius ejakuliacijoje.

ŽIV su zidovudinu (ZDV) po užsikrėtimo padeda sumažinti riziką užsikrėsti ŽIV, kaip buvo parodyta mažų tyrimų sveikatos priežiūros darbuotojams, kurie turėjo perkutaninė poveikio kraujyje ŽIV infekuotiems pacientams. Dideliame būsimiems tyrimų su nėščiomis moterimis, gydomiems ZDV, tiesioginio apsauginis poveikis ZDV vaisiaus ir / ar kūdikio požiūriu sumažėjo 2/3 kartus perinatalinės ŽIV perdavimo dažnį, nesvarbu, ar terapinis poveikis vaistas turi virusą derliaus (jį suma) motinos kraujyje. Dar nėra žinoma, ar šias išvadas galima naudoti kitoms ŽIV perdavimo situacijoms, įskaitant rapsus.

Daugeliu atvejų, kai yra išžaginimas, neįmanoma nustatyti asmens, kuris padarė išžagybes laiku, ŽIV statusą. Sprendimas surengti zondai gali priklausyti nuo išprievartavimo, turimą informaciją dėl ŽIV rizika kaltininko elgesį tiek, kiek gamta (švirkščiamųjų narkotikų vartojimą arba crack, rizikingas seksualinis elgesys) ir vietos ŽIV / AIDS epidemiologijos duomenimis.

Jei yra žinoma, kad asmuo padarė rapsų, infekuoti ŽIV, daroma prielaida, kad tokiu rapsų yra didelė rizika perduoti ŽIV (pvz, makšties ar analiniai santykiai be prezervatyvo), ir jei pacientas paprašė pagalbos 24-36 valandoms po rapsų jis antiretrovirusiniais profilaktika turėtų būti pasiūlyta ir taip pat suteikia informacijos apie nežinomą veiksmingumas ir toksinis poveikis žinomas antiretrovirusinių vaistų, naudojamų šioje situacijoje. Kitais atvejais gydytojas turėtų aptarti su pacientu šios situacijos ypatybes ir parengti individualų sprendimą. Visais atvejais diskusijoje turėtų būti pateikta informacija:

 • apie dažnai vartojamų vaistų poreikį,
 • atlikti kontrolinius tyrimus,
 • atidžiai stebėti galimas komplikacijas, ir
 • apie būtinybę nedelsiant pradėti gydymą.

Profilaktinis gydymas turi būti parengtas pagal gleivinės gamybos rekomendacijas.

Seksualinis vaikų priekabiavimas ir išžaginimas

Šiame vadove pateikiamos rekomendacijos apsiriboja tik lytiniu būdu plintančių ligų nustatymu ir gydymu. Psichologinės pagalbos klausimai ir teisiniai rapsų ar prievartos prieš vaikus aspektai yra labai svarbūs, tačiau šio vadovo tikslas nėra.

STD sukėlėjų identifikavimas vaikams po naujagimių rodo seksualinę prievartą. Tačiau yra išimčių; Pavyzdžiui, tiesiosios žarnos arba lytinių organų chlamidijų infekcija mažiems vaikams gali sukelti perinatalinės infekcijos C. Trachomatis, kurios gali išlikti vaiko apie 3 metų amžiaus organizme. Be to, buvo pasitaikę ir išprievartavimų, ir neapsikrėtusių vaikų genitalijų karpos, bakterinis vaginozė ir genitalijų mikoplazma. Yra keletas būdų, infekcijos, kurių virusinio hepatito B vaikų, dažniausiai yra buitinių kontaktas su asmeniu, kuris turi lėtinio hepatito B turėtų būti laikomas seksualinio išnaudojimo galimybė, jei neaptikta jokių aiškių rizikos veiksnys užsikrėsti. Jei vienintelis rapsų požymis yra mikroorganizmų izoliavimas arba antikūnų prieš LPI sukėlėjus buvimas, tyrimų rezultatai turi būti patvirtinti ir kruopščiai išaiškinti. Norint nustatyti, ar buvo lytiniu būdu perduodama infekcija sergančių vaikų seksualinė prievarta, būtina atlikti vaiko bendrą tyrimą su gydytoju, turinčiu patirties išžagintų vaikų tyrimo metu.

Lytiniu keliu plintančių infekcijų tyrimas

Vaikų, kurie patyrė prievartavimą ar seksualinį priekabiavimą, tyrimas turėtų būti atliekamas taip, kad būtų kuo mažesnė vaiko trauma. Sprendimas dėl vaiko tyrimo dėl lytiniu keliu plintančių ligų yra kiekvienu atveju atskirai. Situacijose, kuriose yra didelė STD užsikrėtimo patogenezių infekcijos rizika, ir privalomos indikacijos bandymams, yra šie:

 • Yra žinoma, kad tariamas asmuo, kuris prievarta išgydo, turi STD arba yra didelė LPS rizika (daugelis partnerių, kurie serga STD)
 • Vaikui yra lytiniu keliu plintančių ligų simptomai ar požymiai
 • Didelis LPL paplitimas bendruomenėje.

Kiti ekspertų rekomenduojami rodikliai: a) genitalijų ar burnos patekimo požymiai arba ejakuliacija; b) lytiniu būdu plintančių ligų buvimu sergančio vaiko ar kitų vaikų ar suaugusiųjų broliais ar seserimis namuose. Jei vaikas turi simptomų, požymių ar įrodymų, kad infekcija gali būti lytiniu būdu perduodama, jis turėtų būti ištirtas dėl kitų bendrų LPI. Norint gauti reikiamus mėginius, reikalaujama, kad medicinos darbuotojas turėtų tam tikrų įgūdžių ir turėtų būti atliekamas taip, kad nepakenktų vaiko psichologinei ir fizinei traumai. Kai kurių LPI vaikų klinikiniai požymiai skiriasi nuo suaugusiųjų. Tyrimą ir mėginių rinkimą turėtų atlikti medicinos specialistas, turintis specialų mokymą ir patirtį vykdant panašius tyrimus su išprievartaisiais vaikais.

Pagrindinis tyrimo tikslas yra gauti įrodymų apie infekcijos buvimą vaikui, į kurį jis galėjo įgyti lytinį perdavimą. Tačiau dėl teisinių ir psichologinių pasekmių gaunant klaidingai teigiamus rezultatus būtina naudoti testus su dideliu specifiškumu. Tokiose situacijose yra pagrįsta naudoti brangesnius ir daug laiko reikalaujančius bandymus.

Apklausos schema priklauso nuo išžaginimo ar seksualinio priekabiavimo istorijos. Jei tai atsitiko neseniai, infekcinių agentų koncentracija gali būti nepakankama norint gauti teigiamų rezultatų. Vėliau apsilankius per 2 savaites, būtina pakartotinai patikrinti vaiką ir gauti papildomus mėginius. Kitas vizitas, kurio metu imami serumo mėginiai, yra maždaug po 12 savaičių; šį kartą pakanka antikūnų susidarymui. Vienas apklausa gali būti apribota, jei vaikas smurtą patyrė ilgą laiką, arba paskutinė, įtariama smurto epizodo, įvyko prieš gydymą.

Toliau pateikiamos bendros apklausos rekomendacijos. Papildomo kontakto su pacientu laikas ir metodas nustatomas atskirai, atsižvelgiant į psichologines ir socialines sąlygas. Tolesni veiksmai gali būti atliekami profesionaliau, jei joje dalyvauja teismų ir vaikų apsaugos tarnybų atstovai.

trusted-source[20], [21]

Pradinis egzaminas ir egzaminas po 2 savaičių

Pradinis tyrimas ir, jei reikia, tyrimas po 2 savaičių turėtų būti atliekamas taip:

Patikrinimas, perianalinės ir burnos sritys dėl lytinių organų karpos ir opinių pažeidimų. 

Kultūros tyrimas N. Gonorrhoeae pavyzdžių, gautų iš ryklės ir išangės (berniukuose ir mergaitėse), mergaičių makšties išskyros, berniukų šlaplės. Nėščioms moterims nepasiekiamas mėginys iš gimdos kaklelio. Buteliuose, esant pašalinimui iš šlaplės, vietoj mėginio, gauto naudojant intrauretracinį tamponą, galima naudoti mėginio pavyzdžius. Norint izoliuoti N. Gonorrhoeae, reikėtų naudoti tik standartinę auginimo terpę. Visi gaunami N. Gonorrhoeae izoliatai turėtų būti identifikuojami bent dviem metodais, pagrįstais skirtingais principais (pvz., Biocheminiais, serologiniais ar patogenų nustatymu). Atskyrimai turėtų būti palikti, nes gali prireikti papildomų arba pakartotinių testų. 

Kultūrinis tyrimas C. Trachomatis pavyzdžiuose, gautuose iš anuso (berniukuose ir mergaitėse) ir mergaičių makšties išskyros. Yra mažai informacijos apie atrankos chlamidijos tikimybė iš šlaplės berniukų brendimo yra per mažas, todėl turi būti gautas ėminys iš šlaplės, jei yra pasirinkimas. C. Trachomatis tyrimo iš ryklės mėginių neskirti nei berniukams, nei mergaitėms, nes šioje srityje retai pasitaiko chlamidiozės. Perinataliniame laikotarpyje užsikrėtusių infekcijų patvarumas yra tikimybė, o kai kuriose laboratorijose naudojamos auginimo sistemos neleidžia atskirti C. Trachomatis iš C. Pneumoniae. 

Siekiant išskirti C. Trachomatis, būtina naudoti tik standartines auginimo sistemas. Visi gauti C. Trachomatis izoliatai turi būti patvirtinti mikroskopiniu inkliuzų identifikavimu, naudojant monokloninius C. Trachomatis antikūnus. Izoliatai turi būti išsaugoti. Chlamidijų ne kultūriniai testai nėra pakankamai specifiniai, kad juos būtų galima diagnozuoti esant galimai išžaginimams ar vaikų piktnaudžiavimui. Sukauptas pakankamai duomenų įvertinti amplifikacijos DNR testų vaikų, kurie galėtų būti išprievartautos diagnostikos galimybes, tačiau šie bandymai gali būti tais atvejais alternatyva, kai nėra galimybės surengti kultūros diagnozę Chlamydia.

Kultūros tyrimas ir drėgnos preparato, gauto naudojant makšties tamponą, tyrimas T. Vaginalis. Pagrindinių ląstelių buvimas šlapiame preparate patvirtina bakterinio vaginozio buvimą vaikams, kuriems yra makšties išskyros. Taip pat neaišku klinikinių svarbiausių ląstelių ar kitų indikatorinių bakterinės vaginozės požymių klinikinės reikšmės, kai nėra išskyros. 

Gauti serumo mėginiai turėtų būti nedelsiant ištirti ir saugomi, kad būtų galima atlikti tolesnę palyginamąją analizę, kuri gali būti reikalinga jei vėlesnių serologinių tyrimų rezultatai yra teigiami. Jei ji turi daugiau nei 8 savaites, serumas turi būti nedelsiant ištirti dėl antikūnų į lytiškai plintančių (T. Pallidum, ŽIV, HBsAg) agentai, nes paskutinio epizodo seksualinės prievartos pradinio tyrimo. Serologiniai tyrimai turėtų būti atliekami atsižvelgiant į kiekvieno konkretaus atvejo situaciją (žr. 12 savaičių po išžaginimo tyrimą). Yra pranešimų apie antikūnų prieš ŽIV nustatymą vaikams, kurių seksualinė prievarta buvo vienintelis infekcijos rizikos faktorius. Serologinės reakcijos į ŽIV patyrusius vaikus turėtų būti atliekamos priklausomai nuo infekcijos tikimybės asmeniui (-ams), kuris padarė smurtą. Nėra duomenų apie prevencijos veiksmingumą ir saugumą vaikams po rapsų. Rekomenduojama imunizaciją nuo hepatito B, jei istorija ar serologiniai duomenys rodo, kad ji nebuvo atlikta laiku (žr. Hepatito B).

Eksperimentas praėjus 12 savaičių po prievartavimo

Rekomenduojama aptikti antikūnus prieš patogenus, apie 12 savaičių po paskutinio įtariamojo rapsų epizodo, nes to laiko pakanka jų formavimui. Rekomenduojama atlikti serologinius tyrimus T. Pallidum, ŽIV, HBsAg nustatymui.

Šių infekcijų paplitimas skirtingose bendruomenėse labai skiriasi, o nuo to priklauso nuo šios infekcijos rizikos pažeidžiamojui. Be to, HBsAg rezultatus reikia aiškinti atsargiai, nes hepatito B virusas gali būti perduodamas tiek lytiniu būdu, tiek ne seksualiai. Bandymo pasirinkimas turėtų būti atliekamas priklausomai nuo konkretaus atvejo.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

Profilaktinis gydymas

Yra mažai duomenų, leidžiančių nustatyti, ar užsikrėtusių lytiniu keliu plintančių infekcijų rizika dėl vaikų išžaginimo. Manoma, kad daugeliu atvejų rizika nėra per didelė, nors šios nuostatos dokumentiniai įrodymai nėra tinkami.

Nerekomenduojama, kad prevencinis elgesys su išprievartaisiais vaikais būtų plačiai taikomas, nes paauglių ar suaugusių moterų augimo rizika yra didesnė už paauglių užsikrėtusių infekcijų skaičių, todėl dažniausiai reikia reguliariai stebėti. Tačiau kai kuriems vaikams, jų tėvams ir globėjams gali būti labiau rūpi LPS, net jei, sveikatos priežiūros darbuotojo nuomone, rizika yra minimali. Atsižvelgiant į šią aplinkybę, kai kuriose medicinos įstaigose manoma, kad tokiais atvejais būtų galima atlikti profilaktinį gydymą, surinkus tyrimo medžiagą.

Pranešimas

Visose valstijose, Kolumbijos apygardoje, Puerto Rike, Guam, Mergelių salose ir Samoa yra įstatymas, kuriame reikalaujama pranešti apie visus išprievartavimus. Kiekviena valstybė registravimo reikalavimai gali šiek tiek skirtis, tačiau, kaip taisyklė, kai turi pakankamai rimtų įtarimų dėl išžaginimo reikia pranešti atitinkamoms institucijoms. Medicinos darbuotojai turi palaikyti glaudžius ryšius su vietos vaiko apsaugos institucijomis ir žinoti rapsų atvejų registravimo taisykles.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.