^
A
A
A

Anorgazmija

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Anorgasmija yra orgazmo trūkumas ir aukščiausias jo malonumo taškas sekso metu.

Faktas yra tai, kad tai turi įtakos daugumai moterų. Žmonėms tai labai retai. Daugelis mano, kad anorgazma yra rimta liga, dėl kurios tai yra tiesiog nukrypimas nuo normos. Bet kas tai tikrai? Tiesą sakant, tai sudėtinga psichologinių ir fiziologinių aspektų problema.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Priežastys anorgasmija

Iš tiesų, anorgazmo priežastis yra daugybė priežasčių. Todėl verta analizuoti šią problemą skirtingų veiksnių požiūriu.

  • Nepatyręs mėgėjas. Ši "problema" kyla tuo atveju, kai jauna mergaitė užsiima seksu su vaikinu, tačiau nepasiekia orgazmo. Šis reiškinys yra labiausiai paplitęs, tačiau laikui bėgant ir patirtimi jis praeina. Dažnai sekso partnerio keitimas gali paveikti šį procesą. Kadangi kiekvienas žmogus turi savo "mechanizmą" ir "techniką".
  • Fiziologiniai ypatumai. Dėl šios priežasties anorgazma atsiranda retai. Tai gali būti dėl įgimtų arba įgytų lytinių organų vystymosi sutrikimų. Tai labai paprasta nustatyti, būtina apsilankyti ginekologe. Reikėtų dar kartą pažymėti, kad tai labai retai.
  • Ginekologinės ligos. Faktas yra tas, kad dėl savo anatominės struktūros kai kurios moterys patiria skausmą lyties metu. Todėl orgazmas pasiekiamas nieko. Tai gali paveikti urogenitalo sistemos ligos, sąnariai, infekcinės ligos ir bendras makšties sausumas.
  • Hormoniniai sutrikimai. Daugeliui moterų ji dažnai skiriasi nuo krašto iki krašto. Ypač priimant specialius vaistus, daugelis iš kurių sukelia šalutinį poveikį. Skydliaukės ligos stipriai veikia moters hormoninį foną.
  • Psichikos vystymosi ir intelekto lygis. Kas yra įdomiau nei asmuo, yra protingesnis, todėl jam sunkiau atsipalaiduoti ir atsipalaiduoti instinktyviai. Ši išvada galėjo padaryti japonų mokslininkus. Tokioms moterims labai sunku pereiti nuo įprastos į šią profesiją. Lankiosios lyties atstovai dažnai yra drąsūs, todėl jiems labai sunku pasiekti orgazmą. Šiuo atveju reikia tik individualaus požiūrio.
  • Psichologiniai veiksniai. Viršytas darbas, blogas miegas, gerovė, vaikystės trauma, stresas ir daug daugiau, turi įtakos orgazmo pasiekimui. Surinkti visi šie veiksniai gali atgrasinti norą ką nors padaryti. Šiuo atveju pasirodo anorgazma.

trusted-source[5], [6], [7]

Anorgazmo simptomai

Jei nėra orgazmo, yra anorgazmo simptomai. Šio reiškinio priežastys buvo aprašytos pirmiau. Faktas yra tas, kad fiziškai sveikas žmogus gali nukentėti nuo tokios "ligos" ar problemos. Visi šį reiškinį vadina savaip.

Yra tam tikrų priežasčių, dėl kurių tai prisideda. Kalbant apie simptomus, jis yra vienas. Vykstant lytiniams santykiams, vyras ar moteris nepasiekia didžiausio malonumo taško. Kalbant apie vyriškąją gyventojų dalį, tai įvyksta labai retai.

Nėra jokių kitų simptomų. Iš labiausiai suprantamos anorgazmos viskas tampa daugiau nei suprantama. Ši problema visur yra ta pati. Nesvarbu, ar tai vyras, ar moteris. Asmuo nesugeba pasiekti orgazmo, ir tai veikia daugelio veiksnių, nuo psichologinių problemų iki sunkių ligų. Kalbant apie pastarąjį, šiuo atveju kalbame apie moteris. Anorgasmija yra gana rimta "liga" tarp moterų.

Vyrų anorgazmija

Vyrų anorgazmija yra labai reti. Tai kyla tik emociniu lygmeniu. Praktiškai nė vienas iš vyro kenčia nuo šios problemos.

Taigi, panašus reiškinys vyro atstovams kyla prieš psichologinį nusivylimą. Vaikystėje ir paauglystėje kenčiančios paauglių traumos daro įtaką įprastam lytinių santykių sampratui. Su tokia problema būtina kovoti atskirai arba su psichologo pagalba.

Kita dažna vyrų anorgazmo priežastis yra vadinamoji "įstrigo" "Oidipus" ar "Electra" scenoje. Faktas yra tas, kad 5-7 metų amžiuje vaikas vysto pirmuosius priešingos lyties atstovų traukos užuomas. Jei per šį laikotarpį tėvai elgiasi neigiamai, tai bus atidėtas vaiko atmintyje ir ateityje bus rimtų problemų. Tai visi apie anorozmijos psichologinius veiksnius.

Organinės priežastys atsiranda su neurologine žala ir bet kokiu lygmeniu. Taigi, tai gali būti smegenys, mažo dubens ar nugaros smegenų nervai. Tiesa, tokios orgazmo stokos priežastys yra labai reti. Anorgasmija vyrams praktiškai neįvyksta.

trusted-source[8], [9], [10]

Moterų anorgazmija

Kodėl moterims pasirodo anorgazmai? Faktas yra tas, kad geriausios lyties atstovai, tokia "liga" yra labiausiai paplitusi. Tam yra keletas pagrindinių priežasčių.

Visų pirma, daug kas priklauso nuo moters psichologinės būklės. Jei ji turi nemalonių seksualinio pobūdžio prisiminimų, anorgazma yra neišvengiama. Daug kas priklauso nuo moters partnerio, jei jis nežino savo įpročių ir nesupranta, kaip suteikti jai malonumą, tada kyla problemų. Be to, yra įvairių nenormalių lytinių organų vystymosi. Tokiu atveju jums reikia savo individualaus požiūrio.

Ginekologinės ligos taip pat turi įtakos orgazmo stygiui. Hormoniniai sutrikimai prisideda. Kas yra įdomiausia, net toks didelis intelektas gali tapti tokio reiškinio vystymosi priežastimi. Kadangi moteris ne tik pereina nuo jos kasdienių problemų ir visiškai atsiduria instinktuose.

Taip pat buvo psichologinių problemų. Jie gali sukaupti ir galiausiai moteris gali tapti drąsus. Todėl būtina kovoti su savo problemomis. Anorgasmija reikalauja greito sprendimo!

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Situacinė anorgazma

Šiuo atveju tam tikroje situacijoje trūksta orgazmo. Tam gali būti keletas priežasčių.

Pirmas dalykas yra partnerio "darbas". Jei moteris su savo partneriu ką tik pradėjo seksualinį gyvenimą, gali prireikti laiko priprasti prie kitų ir išmokti seksualinio pobūdžio įpročius. Paprastai jis praeina labai greitai, bet tiesiogiai priklauso nuo asmens.

Situaciniai orgazmai yra gana dažni. Labai priklauso nuo partnerių statuso, taip pat nuo bendros situacijos. Dažnai moteris tiesiog nesugeba atsipalaiduoti, dėl šios priežasties ji neturi orgazmo.

Tai nėra sunku vadinti problema, nes tokie atvejai, kaip taisyklė, yra vieni. Jos priklauso nuo partnerių statuso ir aplinkinių įvykių. Paprastai tai yra atsitiktinumas, ir tai nėra verta rimtai kalbėti apie tokią "problemą". Moterims situacinė anorgazma yra dažniau nei vyrams.

Pirminė anorgazma

Kas yra pirminė anorgazma ir kodėl taip atsitinka? Šis "simptomas" rodo, kad moteris niekada neturėjo orgazmo. Ši problema gali atsirasti dėl psichologinių ir fiziologinių veiksnių.

Taigi, kai kurie partneriai nesiekia padėti savo partneriui gauti orgazmo. Štai kodėl ši problema yra tokia dažna. Natūralu, kad tai gali turėti įtakos moterų organizmo pokyčiai. Todėl pirmiausia reikia nustatyti tokio reiškinio priežastis.

Kartais pirminę anorgazmą veikia psichologiniai veiksniai. Taigi, dėl kokios nors priežasties moteris negali atsipalaiduoti ir visas procesas nesuteikia jai malonumo.

Tokiais atvejais būtina suprasti šio reiškinio priežastis. Iš esmės tai yra išspręsta su savo partneriu. Jei "nepasitenkinimo" ir bandymų išspręsti sąraše nieko nenurodėte, turite kreiptis į sekso terapeutą. Priešingu atveju anorgazmai gali tapti rimtesne problema, kurią reikės išspręsti kitais būdais.

Klaidinga anorgazma

Pirmasis žingsnis yra suprasti, kas tai yra. Taigi, klaidinga anorgazmija reiškia, kad daugiaorganizuotų moterų origiestinio etapo neišsamumas. Ir visa tai lydima visiško nepasitenkinimo jausmas.

Šis reiškinys dažnai būna moterims, o ne vyrams. Anksčiau tai vadinama "frigidiu", bet dabar jis įgijo naują prasmę. Bet kuriuo atveju, nesvarbu, kaip tai vadinama, būtina kovoti su esama problema. Taigi, papildoma stimuliuojanti klitorio gali padėti.

Taigi, pagal klaidingą anorgasmiją suprantama būklė, kai moteris nejaučia orgazmo ar jis tam tikras silpnas. Tokiu atveju neturėtumėte nerimauti, dažniausiai šis reiškinys būna retas. Be to, klaidingos anorgasmos sąvoka taip pat būdinga silpniam orgazmui, kai moteris gali gauti daugybę. Patirtis tai nėra verta, tai nėra taip dažnai. Apskritai, tokia anorgazma visai nėra priežastis nerimauti.

trusted-source[17], [18]

Smegenų anorgazma

Sunkioji anorgazma, ar yra pagrindo susirūpinti? Iš tiesų nėra priežasčių nerimauti. Tačiau daug kas priklauso nuo to, kodėl ši problema pasirodė ir kokiu amžiaus.

Taigi, pagal smegenų anorgasmiją suprantama, kad visais seksualiniais veiksmais trūksta orgazmo. Tačiau šis reiškinys atsiranda tik tada, kai turite lytinių santykių su partneriu. Paprastai, kaip masturbacijos rezultatas, yra orgazmas. Tokiu atveju turite nustatyti problemą ir pabandyti ją išspręsti patys.

Tačiau ne visada partneriai gali suprasti padėtį. Šiuo atveju konsultacija su sekso terapija ir ginekologu yra būtina, jei ji yra moteris. Paprastai ši problema išsprendžiama vartojant hormoninius vaistus, vitaminus, antidepresantai, raminamieji preparatai ir stimuliatoriai.

Svarbu ne atidėti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tai yra gana įprastas reiškinys, kurį reikia spręsti. Kadangi anorgazmija gali visiškai sukelti norą turėti lytinį santykį.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

Anorgazmo gydymas

Kas yra anorgasmijos gydymas? Pirmasis žingsnis - nustatyti priežastis, dėl kurių nėra orgazmo, ir tik tada išsirinkti problemos sprendimą.

Taigi, moterims ir vyrams yra viena bendroji anorgazmo priežastis. Tai psichologiniai veiksniai, tai yra trauma, susijusi su pirmąja seksualine patirtimi ir kitomis problemomis. Šiuo atveju verta bandyti išspręsti šią problemą patys. Taigi sakyk suprasti save. Jei tai nesudaro vaisių, tai laikas eiti į sekso terapeutą. Gydytojo konsultacija padės suprasti problemą ir pasirinkti geriausią būdą ją išspręsti.

Jei mes kalbame apie vyrus, tada jie turi organinių anorgazmo priežasčių. Šiuo atveju urologas ateina į gelbėjimą. Bet tai labai retai, todėl viskas baigiasi tik aplankydamas urologą.

Moterims anorgazmo priežastis yra daug didesnė. Pagrindinės iš jų yra psichinės traumos, taip pat hormoniniai sutrikimai ir ginekologinės ligos. Šiuo atveju be konsultacijos su patyrusiu ginekologu negalima. Jis diagnozuoja problemą ir nustato būdus, kaip ją išspręsti. Anorgasmija yra rimta priežastis apmąstyti seksualinį gyvenimą.

Anorgasmijos gydymas moterims

Anorgasmijos gydymas moterims visų pirma reikalauja nustatyti problemą. Kadangi veiksniai, dėl kurių atsirado anorgazma, nėra tokie maži. Todėl verta apsvarstyti šį klausimą daugelio priežasčių požiūriu.

Taigi dažniausiai pasitaikanti psichologinė trauma yra trauma. Tokiu atveju galite pabandyti analizuoti viską, kas atsitiks savaime. Tačiau retai jis duoda teigiamų rezultatų. Todėl išgyvenamas patyręs sekso terapeutas.

Jei priežastis yra ginekologinė liga. Tai pirmas dalykas, kurį reikia diagnozuoti, o tada pradėti gydyti. Taigi, galimybė atsikratyti anorgazmo dažnėja. Taip pat prisideda prie hormoninių sutrikimų. Todėl jūs turite stebėti savo būklę, ypač už skydliaukės liaukos. Galų gale, jis veikia hormonus. Reikia išsamiau apsvarstyti daugelį veiksnių. Kadangi problema negali būti išspręsta apibendrintai. Anorgasma yra rimta problema, dėl kurios reikia nedelsiant išspręsti problemą.

Anorgasmijos gydymas vyrams

Kaip vyrams gydoma anorgazma? Šiuo atveju viskas priklauso nuo veiksnių, kurie paskatino šią būseną. Faktas yra tas, kad tiesiog taip neatsiranda. Šios situacijos visada buvo ir yra priežasčių.

Jei mes kalbame apie anorgazmo atsiradimo psichologinius veiksnius, tai būtina kovoti prieš tai savarankiškai. Stenkitės įveikti visas tas problemas, kurios buvo vaikystėje arba prisidėję prie šios "ligos" atsiradimo. Priešingu atveju, paprastas psichologas ateina į gelbėjimą. Jei tai nepadėjo, jums reikia kreiptis į sekso terapeutą. Faktas yra tas, kad psichologinės problemos yra dažniau nei organinės. Todėl norint užkirsti kelią tokiems reiškiniams turi būti pagrindas, kad nebūtų rimtesnės "ligos" raidos.

Kalbant apie ekologinius įvykių raidos veiksnius, verta paminėti, kad šis klausimas sprendžiamas tik urologas andrologas. Apskritai daug kas priklauso nuo to, kas sukėlė "problemos" raidą. Anorgasmija. Niekas neatrodo tokia, ypač vyrams.

Anorgazmo prevencija

Anorgasmijos prevencija yra labai savita. Taigi vyrams reikia stebėti jų psichinę sveikatą. Jei yra kokių nors seksualinio pobūdžio traumų ar nemalonių prisiminimų, tuomet verta juos nuslopinti. Kartu su urologu išsprendžiamos rimtesnės problemos. Svarbu ne atidėlioti problemos sprendimą, kad ateityje viskas nepablogėtų. Apskritai, žmogui tai labai retas reiškinys.

Kalbant apie moterį, ji turėtų stebėti savo sveikatą. Neleiskite ginekologinių ligų vystymosi. Jei jie vis dar yra prieinami, laiku atliekamas gydymas ištaisys padėtį. Hormoninis sutrikimas rimtai veikia lytinius jausmus ir orgazmą. Todėl būtina stebėti skydliaukės liaukos būklę, tai turi įtakos hormonų "šuoliui" moters kūne.

Apskritai tai tiesiog mesti visas problemas, jei jos nėra rimtos. Tai ypač svarbu žmonėms, turintiems aukštą intelekto lygį. Jūs turite sugebėti atsipalaiduoti ir pasiduoti instinktams, bet nuosaikiai. Šiuo atveju anorgazmai nebus baisi.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.