^
A
A
A

Specialus pleistras patikimai pašalina nuplikimą

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

27 December 2021, 09:00

Šiuo metu farmakologinė pramonė pateikia visą sąrašą vaistų, skirtų nuplikimui pašalinti. Tačiau didžioji dauguma šių vaistų nepaveikia tiesioginių alopecijos priežasčių: oksidacinio streso ir sutrikusios vietinės kraujotakos. Mokslininkai nusprendė ištaisyti šią klaidą ir sugalvojo specialų tirpstantį mikroadatinį pleistrą, kuriame yra cerio nanodalelių, veikiančių nuplikimą sukeliančius veiksnius. Naudodami šią techniką, ekspertai sugebėjo greičiau grąžinti graužiko plaukų liniją nei naudojant kitus žinomus gydymo metodus.

Pažymėtina, kad dažniausiai pacientams, sergantiems androgenine alopecija , trūksta kraujagyslių tinklo, aprūpinančio plaukų folikulus maistinėmis medžiagomis ir citokinais. Be to, galvos odoje besikaupiančios reaktyviosios deguonies rūšys gali sukelti ankstyvą ląstelių mirtį tų struktūrų, kurios yra atsakingos už naujų plaukų susidarymą ir augimą.

Kiek anksčiau ekspertams pavyko nustatyti, kad cerio nanodalelės turi galimybę imituoti fermentus, kurie pašalina per didelį reaktyviųjų deguonies rūšių kaupimąsi. Jis sumažina oksidacinio streso laipsnį esant kepenų pažeidimams, žaizdoms ir vandenilio cianinei demencijai. Tačiau tokios nanodalelės nepajėgia įveikti išorinio odos sluoksnio. Todėl mokslininkai užsibrėžė tikslą sukurti minimaliai invazinį metodą cerio nanodalelėms pernešti giliai į plaukų šaknų struktūras, kurios galėtų padėti atkurti plaukų augimą.

Pirmasis mokslininkų žingsnis buvo padengti nanodaleles biologiškai skaidoma polietilenglikolio lipidine medžiaga. Tada specialistai sukūrė tirpų mikroadatinį pleistrą, sudarytą iš hialurono rūgšties ir cerio nanodalelių mišinio. Gautas pleistras buvo išbandytas su graužikais, kurie turėjo alopecijos židinių. Remiantis eksperimento rezultatais, buvo nustatyta, kad naujai sukurtas pleistras rodė gana greitus teigiamus rezultatus, o šalia plaukų folikulų išsivystė naujos kraujo tiekimo kraujagyslės. Be to, sumažėjo oksidacinio streso medžiagų kiekis.

Žinoma, tyrimas tuo nesibaigė: tikimasi tolesnių tyrimų, kuriuose bus tiriama tokių tirpių pleistrų naudojimo žmonėms galimybė, efektyvumas ir saugumas. Mokslininkai nusiteikę optimistiškai ir jau skelbia, kad naujoji priemonė turi visas galimybes ateityje visiškai nugalėti žmonių nuplikimą.

Tyrimą atliko Kinijos mokslininkų komanda iš Zhejiang universiteto Hangdžou. Visa medžiaga pateikiama puslapyje

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.