^

Sveikata

Cholinesterazė kraujyje

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Cholinesterazė kraujyje - vienas iš daugelio svarbių ir reikalingų fermentų, kuriuos trumpalaikiam medicinos pasaulyje žymi HE.

Tiesa, reali cholinesterazė daugiausia randama raumenyse skeleto, nervų sistemos audinių, mažai jo yra raudonųjų kraujo kūnelių - raudonųjų kraujo ląstelių. Ši cholinesterazė vadinama acetilcholinesteraze arba AChE.

Kitas CE buvo vadinamas serumu arba pseudocholinesterase, bet ne dėl jo "klaidingumo", o dėl tam tikrų antrinių funkcijų. Cholinesterazė daugiausia veikia acetilcholino hidrolizę, kuri savo ruožtu, kaip svarbus neurotransmiteris, perduoda nervinius impulsus.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Kokia yra cholinesterazė kraujyje?

ChE lygis ir aktyvumas padeda diagnozuoti apsinuodijimo laipsnį, išsiaiškinti būklę ir įvertinti kepenų funkcionavimą. Be to, prieš rimtą chirurginę intervenciją atliekama XE analizė, siekiant pašalinti visas galimas komplikacijas ir riziką.

Serume nustatomas cholesterazės lygis, kuris yra toks reikalingas, kad būtų galima nustatyti kepenų būklę, nustatyti apsinuodijimo laipsnį. Pirmasis reaguoja į bet apsinuodijimo tik acetilcholinesterazės, atlikdama lygio 40% kritimas laikomas rimta grėsme sveikatai, kai AChE žemiau 80% normalus, gali ateiti nervų paralyžius, o jo nulis veikla reikalauja gaivinimą. Cholinesterazė taip pat svarbi kepenų funkcijos įvertinimui. Jei cholinesterazės sumažina jo aktyvumą 40-50%, tai yra signalas apie ūmaus hepatito forme.70% sumažinti Ché veiklos simptomų - įrodymas cirozė arba galutinės stadijos kepenų onkoprotsessa. Suaktyvinkite aukščiau nustatytą cholinesterazės kiekį įvairių ligų atveju, tai yra CHD (lėtinės išeminės širdies ligos simptomai), diabetas taip pat įmanomas. Cholinesterazė taip pat padidėja genetine hepatosze su hiperpigmentacija - Gilberto sindromu. Reikia pažymėti, kad cholinesterazė kraujyje gali būti visiškai normalus su latentiniu hepatitu, kuris atsiranda be akivaizdžių klinikinių simptomų. Tokiais atvejais reikalinga išsamesnė ir išsamesnė diagnozė.

Cholinesterazė kraujyje, jos įprastas lygis ir pokyčiai

Paprastas cholinesterazės kiekis svyruoja nuo 5300 iki 12900-13000 vienetų / l.

Cholinesterazės sumažėjimas pasireiškia su visomis lėtinėmis ligomis, susijusiomis su kepenimis, su išsivystymo ciroze, atlikus chirurgines operacijas ir skiriant tam tikrus vaistus. Taip pat gali pasireikšti staigus cholinesterazės sumažėjimas, esant ūmiam intoksikacijai, onkoperozei ir miokardo infarktui. Be to, daugeliui nėščių moterų cholinesterazė kraujyje yra sumažėjusi, ypač trečiąjį nėštumo trimestrą.

Padidinti cholinesterazės rodo, hipertenzija, galimą nefroze, diabetą visų tipų, kai psichikos ligų (MDS), onkologinės procesų pieno liaukų, ūminis priklausomybė nuo alkoholio. Be to, pirmąjį nėštumo trimestrą cholesterazes gali padidėti nėščioms moterims, tai laikoma norma.

Cholinesterazė kraujyje - svarbus biocheminis rodiklis, tiesiogiai susijęs su kitais fermentais - transaminazėmis. Jei sumažėja cholinesterazė, transaminazių aktyvumas padidėja ir atvirkščiai. Jei cholinesterazė kraujyje normalizuojama tinkamomis terapinėmis priemonėmis, tai rodo, kad kepenų funkcija yra atkurta.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

Koks yra cholinesterazės vaidmuo kraujyje?

Pastaraisiais metais daugelio tyrimų pagalba cholinesterazės funkcijos tapo labiau suprantamos. Be to, kad daugiau nei prieš dvidešimt metų šis fermentas aktyviai perneša nervinius impulsus, buvo atrasta dar viena CHE nuosavybė - acetilcholino pertekliaus hidrolizė. Taigi, kai Alzhaimerio liga, kai aktyvumas mažėja ir "išeina" AChE, jų funkciją prisiima pseudocholinesterazė.

Serumo fermentą teisingai galima vadinti apsaugine. Cholinesterazė sėkmingai apsaugo kūną nuo įvairių toksinų, ypač karbamatų, organofosfatų ir kitų, kurie, deja, šiuo metu didžiąja dalimi yra maisto produktuose (pesticidai, nitratai). Be to, cholinesterazė kraujyje puikiai susidoroja su apsinuodijimu stipriais eteriniais nuodais - sarinu ir kitais panašiais - su psichoaktyvių medžiagų perdozavimu. Kokaino apsinuodijimas gali būti neutralizuotas preparatais, kurių sudėtyje yra sintetinių CHE. Valstybinis reguliavimas ląstelių membranų, dalyvauja peptidų, formavimo (aminorūgšties liekana, molekuliniai junginiai), cholino metabolizmas - tai ne pilnas sąrašas funkcijų, kad vykdo kraujo cholinesterazės.

Kur susidaro cholinesterazė?

Antro tipo cholinesterazė, ty išrūgos, sintezuojama kepenyse, iš dalies ją gamina kasa, o cholinesterazė patenka į kraują, išskiriant kepenis.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.