^
A
A
A

Dantys šunyse

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Dantų akmuo šunyse vyksta gana dažnai - pagal statistiką 75% augintinių gali susidurti su tokia problema. Mūsų užduotis yra laiku padėti gyvuliui ir užkirsti kelią komplikacijų vystymui, nes kai kurie iš jų tampa gana rimti.

Išsamiau aptarkime pagrindinius šios patologijos aspektus, taip pat jo pašalinimo ir prevencijos būdus.

Mechanizmas ir priežastys

Mineraliniai indai ant dantų yra didelė problema naminiams gyvūnėliams. Be to, dantų akmuo gali išprovokuoti kitas rimtas komplikacijas. Todėl nuolatinė ir rūpestinga šuns burnos priežiūra yra labai svarbi.

Dantų akmuo paverčiamas iš įprastos plokštelės, kuri tam tikrą laiką kaupiasi danties pagrinde, arčiau danties krašto. Jį sudaro maisto fragmentai, pasenusios gleivinių ląstelės, seilių sekreto baltymai, įvairios mikrofloros atstovai. Laikui bėgant indėlis sukietėja, nusėdus mineralinėje nuosėdoje, jis nusėda daug bakterijų. Kai kurie iš jų, ypač streptokokai, sukuria palankią aplinką tolesniam skaičiavimo formavimui ir stiprinimui. Kalkių nuosėdos ir mikroorganizmai ant jų aktyviai gamina pieno rūgštį, kuri pertraukia rūgščių ir bazių balansą burnos ertmėje. Dėl to kenčia burnos, dantenų ir dantų emalio gleivinės. Ateityje tai gali išprovokuoti uždegiminių procesų, alerginių apraiškų, dantų emalių ir periodonto ligų atsiradimą.

Šis procesas daro didesnę įtaką randus ir krūminiams skausmams. Bet koks suaugusio šuns gali pasirodyti dantenas, tačiau tikėtina, kad kentės mažos veislės su trumpu snukiu.

Pagrindinės šunų skaičiavimo priežastys:

  • nuolatinės plokštelės buvimas;
  • kasdienio maisto (kaulų, kremzlių ir kt.) kietų elementų nebuvimas;
  • dantų pažeidimai;
  • žalos visų arba kai kurių dantų emalio struktūrai;
  • organų druskos ir mineralų apykaitos sutrikimas.

Dygliaryja vystosi palaipsniui, galiausiai paveikia aplinkinius audinius.

Simptomai

Naminio gyvūno savininkas turi reguliariai tikrinti burną, gyvūno dantis laiku, kad nustatytų šunų vėžio simptomus. Būtinai perspėkite apie tamsiai geltonos arba pilkšiai rudos sluoksniavimą dantų pagrindu, dantenų paraudimą ir patinimą, padidėjusį jautrumą ir kraujavimą.

Jei laiku nedelsite pašalinti dantį, patologinis procesas tęsis. Gyvūnai nebegali valgyti normaliai, ypač su kietu maistu. Apetitas dingsta, šuo praranda svorį. Gali būti dantų praradimas, padidėjęs seilėtekis.

Dantų akmenis šunyse galima rasti ir virš dantenų krašto, ir po dantenomis. Akmuo virš dantenos yra diagnozuotas greičiau ir jį daug lengviau pašalinti. Pagal dervą mineraliniai telkiniai ilgai lieka nepastebėti. Tai buvo tik per pradinis uždegiminis procesas tampa pastebimas išvaizda ertmių, "kišenės" tarp dantų ir dantenų, patinę audinio, yra gana nemalonus kvapas iš burnos.

Galbūt periodonto vystymasis: gyvūnas kenčia nuo skausmingo skausmo dantenose, dantys pirmiausia atsilaisvina, tada pradeda kristi. Gleivinėse, abscesuose yra mažų uždegiminių elementų. Mišrios mikrobų dauginimasis burnos ertmėje sukelia jų patekimą į šunų skrandį, tada į kraują. Tai gali sukelti toksinį poveikį kepenims, šlapime ir širdies bei kraujagyslių sistemoms.

Vynuogių pašalinimas šunims

Geriausias būdas gydyti šią patologiją - pašalinti dantį iš šunų. Tai gali būti padaryta mechaniškai arba moderniu ultragarsiniu metodu.

Mechaniškai pašalinus plokštelę, gali būti pažeista emalio ar gleivinių audinių.

Procedūra dažniau atliekama pagal bendrą anesteziją. Gyvūnui draudžiama maistą vartoti 10 valandų prieš pašalinimą, kad būtų išvengta vėmimo per anesteziją. Po anestezijos, dantų akmuo išbringa specialiu įrankiu rankiniu būdu arba naudojamas ultragarso poveikis, esant skirtingoms vibracijos laipsnio.

Ultragarsinis naudojimas yra mažiau skausmingas gyvūnams, dantenų ir emalio trauminiai pažeidimai yra neįtraukiami. Tačiau šis metodas yra prastai tinkamas akmens pašalinimui iš gumos.

Po procedūros, dantys yra kruopščiai poliruoti naudojant specialias pastas ir jaukus; užbaigti procesą, taikydami baktericidinį agentą prie apdoroto audinio.

Esant uždegimo požymiams, gali būti skiriami antimikrobiniai ir priešuždegiminiai vaistai, papildyti vitaminų kompleksais, imuniteto didinimo vaistais, metabolizmo stimuliatoriais.

Gali kilti visiškai logiškas klausimas: kaip aš galiu išvalyti akmenį namuose? Ar tai įmanoma? Iš esmės tai yra įmanoma, dabar veterinarijos parduotuvėse ir vaistinėse parduodama daug specialių pastų ir šepečių, taip pat kramtomosios danties valyti dantis. Jūs galite rasti net specializuotą sausą maistą, skirtą šunų vėžio prevencijai. Nepaisant to, kaip rodo praktika, šių metodų poveikis yra laikinas, ir anksčiau ar vėliau jūs vis tiek turėsite pašalinti akmenį klinikoje. Rekomenduojama vyno rūgšties pašalinimo procedūrą kartoti kas 12-18 mėnesių.

Prevencija

Dabar pakalbėkime apie tai, kaip išvengti akmenų šunims. Svarbiausias ir pagrindinis sveiki danties būklės aspektas gyvūne yra burnos higiena. Kai kurie augintinių mylėtojai buvo mokomi šuniukams nuo dvejų metų mažiausiai dukart per savaitę. Norėdami tai padaryti, naudokite minkštą šepetį, kad nesusidarytumėte dantenų. Šiuo metu zoologijos parduotuvės parduoda daugybę dantų miltelių ir pastų šunims.

Dažnai leisk gyvūnui kramtyti kaulus (tikrus ar imituotus).

Nagrinėjant burnos ertmę ypatingą dėmesį reikia atkreipti į dantenų, gleivinės dangalo būklę. Mažiausia įtarimas dėl uždegimo buvimo turėtų būti priežastis susisiekti su veterinaru.

Negalima pašalinti susidariusio akmens, nes tai gali sukelti rimtesnes pasekmes, kurios tada bus sunkiau.

Visi žino, kad gyvūnai reikalauja nuolatinės priežiūros ir dėmesio. Jūsų augintinio gerovės ir sveikatos garantija yra periodiškas burnos ertmės tyrimas, kuris leidžia pastebėti ir užkirsti kelią vokalui laiku šunims.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.