^
A
A
A

Ukrainoje bus įvesta draudimo medicina

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.05.2018
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

29 November 2016, 09:00

Nuo kitų metų Ukrainoje bus pristatyta draudimo medicina - tokį pranešimą padarė sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas Pavelas Kovtoniukas. Pakeitimai iki šiol yra susiję tik su šeimos gydytojais, bet ateityje yra įmanoma, kad naujovės bus visose medicinos pagalbos srityse.

Pavelas Kovtoniukas pažymėjo, kad per Ukrainos egzistavimo metus buvo pasiūlyta daugiau kaip 20 draudimo medicinos projektų, tačiau nė vienas iš jų neperžiūrėjo Aukščiausioji Rada. Šiuo atžvilgiu dėl draudimo medicinos įvedimo buvo nuspręsta naudoti bendrus mokesčius, kurie yra perkelti į šalies biudžetą, panaši galimybė yra naudojama Skandinavijos šalyse.

Planuojama sukurti specialią įstaigą prie Ministrų kabineto, vadinamą Nacionaline sveikatos tarnyba, kuri bus atsakinga už valstybinių ir šeimos gydytojų sutarčių sudarymą. Valstybės vardu bus Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerija, o nuo 2017 m. Šeimos gydytojo atlyginimas priklausys nuo pacientų, kuriuos jis dirba, skaičių.  

Prižiūrėti šeimos gydytojas kiekvienam pacientui yra priskirtas prie elektroninės kortelės, kuri bus įregistruota Sveikatos apsaugos ministerijos darbus - ši priemonė bus pamatyti iš pirmo žvilgsnio, kai priėmimas atliekamas kurie buvo paskirtas vaistai, ar kryptys buvo pasikonsultuoti su kitais specialistais ar stacionarinio gydymo, ir tt .

Pranešama, kad kiekvienam pacientui nuo 18 iki 35 metų gydytojas gaus 210 UAH per metus, vyresniems nei 35 metų pacientams, pensininkams ir vaikams bus mokama, bet dar nežinoma. Gydytojas gali sudaryti paslaugų sutartį su ribotu skaičiumi žmonių - ne daugiau kaip 2 tūkstančiai žmonių, dabar šeimos gydytojo atlyginimas skaičiuojamas pagal bendrosios praktikos gydytojo normą.

Prieš sudarant sutartį su valstybe, šeimos gydytojas turės sudaryti sutartis su pacientais dėl išlaikymo, o jam nedraudžiama dirbti klinikoje arba verstis privačia praktika. Pavel Kovtoniukas pažymėjo, kad pagrindinis dalykas gydytojui yra atlikti kokybiškai jo darbą, ir jei jis gali sėkmingai sujungti keletą rūšių veiklos, tai yra jo teisė. Šeimos gydytojas turėtų skubiai nustatyti ligą, užkirsti kelią paūmėjimą lėtinių ligų, paskiria kompetentingą gydymą (tais atvejais, kai nereikalaujama kryptį ligoninėje), jei būtina, siųsti konsultuotis su specialistais ar tolesnio nagrinėjimo.

Verta paminėti, kad su jo algos šeimai gydytojas turės išskaičiuoti pajamų, taip pat darbo užmokesčio už viešųjų paslaugų klinikoje ar dar mokėti mokesčius, numatytus privačių verslininkų ir savarankiškai įsigyti reikalingų valdyti įrangą, mokėti nuomos mokestį už patalpas ir kitų išmokų.

Nauja sistema bus pradėta taikyti nuo 2017 m. Sausio 1 d., O iki 2018 m. Pabaigos visi šeimos gydytojai turės gydyti mediciną tik pagal šią draudimo medicinos versiją. 2018-2019 m. Planuojama įdiegti draudimo medicinos paslaugas kitose medicinos pagalbos srityse, o finansavimas bus vykdomas pagal senąją sistemą, kitaip tariant, analizės ir kitos rūšies egzaminai pacientai mokės iš savo kišenės.

Įdomu tai, kad ateityje Ukrainos medicinos likimas Sveikatos apsaugos ministerijoje vis dar neaiškus, kaip sąžiningas ir sakė spaudos konferencijoje Pavelas Kovtoniukas.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.