^
A
A
A

Ukraina daug išleidžia medicinai ir švietimui

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

28 September 2016, 09:00

Ukrainos Finansų ministerija pareiškė, kad reikalauja per daug biudžeto lėšų medicinai, švietimui ir mokslui, todėl rekomenduojama sumažinti išlaidas šioms sritims. Tai buvo interviu su viena iš Ukrainos leidinių, sakė finansų ministras Aleksandras Daniluks.

Anot pareigūno, biudžeto lėšos minėtose srityse yra paskirstomos neracionaliai ir neperdengtai.

Ypač p. Daniliukas pabrėžė, kad apskaičiuodamas bendrą medicinos įstaigų plotą šalyje, tai bus maždaug lygus Estijos teritorijai. Aleksandras Daniliukas yra įsitikinęs, kad labai artimoje ateityje būtina sustabdyti "tuščią" finansavimą ir nukreipti visas pastangas gerinant medicinos paslaugų kokybę gyventojams. Viešųjų ligoninių aprūpinimui ir šildymui iš biudžeto lėšų išleidžiamos didžiulės pinigų sumos, tačiau galite tikėtis tikrai įrengtos modernios įrangos ir gerų ligoninių pirštų.

Finansų ministras pažymėjo, kad valstybės lėšomis neturėtų būti naudojamos apleistos, apleistos ligoninės, pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas būtent kokybiškos medicininės priežiūros teikimui, o ne pastatų statybai.

Ta pati situacija ir Finansų ministro ir švietimo, kurioje Ukrainos biudžetas užima daugiau pinigų, nei jis praleidžia pavyzdžiui, Japonijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje srityje padėtį, tačiau švietimo kokybė yra daug didesnis šių šalių nei Ukrainoje. Finansų ministras taip pat pažymėjo, kad, nepaisant prastos švietimo kokybės, pareigūnai teikia pasiūlymus, kaip padidinti švietimo sektoriaus finansavimą ir padidinti valstybės užsakymus specialistams. Pasak Daniliuko, visi pinigai iš biudžeto tiesiog plinta ir nedaro jokio poveikio, todėl pirmiausia turime atkreipti dėmesį į kokybę tiek sveikatos priežiūros, tiek švietimo srityje.

Anksčiau Finansų ministras jau kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministerijos ir rekomendavo atsisakyti stipendijų mokėjimo, pradedant 2017 ir išversta į visoms magistratų mokama mokymo formos vietose. Pasak ekspertų, šiandien svarstomas pasiūlymas įvesti 2 stipendijas - socialines ir akademines, o pastarasis bus mokamas studentams, turintiems realių akademinių pasiekimų, o akademinė stipendija bus gana didelė.

Planuojama, kad socialinio tipo stipendijos bus skiriamos didelių šeimų studentams, kurie prarado vieną iš jų tėvų ir kitų materialiai neapsaugotų grupių.

Kitas Finansų ministerijos pasiūlymas buvo magistralinių vietų panaikinimas biudžetiniu pagrindu, todėl tam tikri teisės aktų pakeitimai būtini.

Ukrainos aukštojo mokslo departamento viršininkas Olegas Šarovas pažymėjo, kad Daniluko pasiūlymai yra tik rekomendacijos, ir dabar svarstoma galimybė pereiti į mokamą magistratūrą.

Savo ruožtu, vadovas Švietimo komiteto Alexander Spivakovsky pavaduotojas pažymėjo, kad pasiūlymai Danyluk jau žinomas Ukrainos parlamente, tačiau nebus laikoma, kad artimiausioje ateityje, greičiausiai, rekomendacijos gavo Finansų Ukrainos ministro.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.