^
A
A
A

Sveikatos sistema Ukrainoje laikoma moraliai pasenusi

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

21 April 2017, 09:00

Pasaulio banko, organizacijos, kuri nori prisidėti prie bendro pasaulio gyventojų gerovės, ekspertai įvertino Ukrainos sveikatos priežiūros sistemą moraliai pasenusią. Remiantis statistikos duomenimis, vidutinė žmonių gyvenimo trukmė Ukrainoje šiandien yra 71 metai - ir tai yra dešimtys metų mažesnė nei daugumoje Europos šalių.

Specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad senėti sveikatos principai yra priežastis, kodėl nepakankama žmonių sveikatos būklė šalyje. Medicinos finansavimas yra vykdomas netinkamai ir neefektyviai, todėl radikalią reformą reikia ilgą laiką. Tokias išvadas padarė ekspertai teminiame Pasaulio banko adresu.

"Sisteminiai Ukrainos sveikatos priežiūros principai praktiškai nepasikeitė net ir nuo Sovietų Sąjungos buvimo laikotarpio - tais metais pagrindinė medicinos kryptis buvo laikoma epizodine terapija paūmėjimų ir ūminių būklių", - sakoma apeliaciniame skunde. Prisiminkite, kad sovietinė medicininės priežiūros sistema buvo pagrįsta gerai žinoma Semashko schema, kuri iš pradžių reiškė nemokamos medicinos pagalbos teikimą visiems, kuriems jų reikia. Vienu metu tokia schema buvo vadinama geriausia Europoje, tačiau iki šiol Ukrainoje iš jos liko mažai.

Ekspertai teigia, kad šiandien Ukrainos suaugusiųjų gyventojų mirtingumas yra daug didesnis nei Europos - 65%. Iš šio skaičiaus pacientų, sergančių širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis bei piktybiniais navikais, ne mažiau kaip 80% mirčių.

Mažiausiai ketvirtadalis suaugusių tautos atstovų - nuo 18 iki 65 metų - turi lėtines patologijas, o 6-8% kenčia nuo trijų ar daugiau lėtinių ligų vienu metu.

Ekspertai įsitikinę, kad apgalvota medicinos reforma yra labai svarbi tiek Ukrainos gyventojų sveikatai, tiek ir tolesniam šalies ekonomikos augimui: netinkama žmonių sveikatos kokybė tiesiogiai veikia produktyvumą ir našumą.

Remiantis tyrimo metu gauta informacija, tik vienerių metų vidutinė gyvenimo trukmė gali padidėti apie 4% BVP vienam asmeniui.

Pasak Pasaulio banko, būtina nedelsiant atlikti medicinos reformą Ukrainoje. Pirmiausia turite atkreipti dėmesį į finansinę problemos pusę. Tačiau čia iškilo labai daug sunkumų, visų pirma, Ukrainos įstatymuose. Siekiant visuotinio sveikatos apsaugos sistemos pakeitimų, būtina iš anksto parengti atitinkamus įstatymus - iš tikrųjų tuo metu, kai įstatymas nustato, kad vaistas šalyje yra socialiai orientuotas.

Be to, yra dar vienas "bet": patys ukrainiečiai nėra labai optimistiški apie bet kokius sveikatos priežiūros sistemos pokyčius, o visos Sveikatos apsaugos ministerijos naujovės daugelyje ukrainiečių kelia paniką. Todėl iki šiol šis klausimas išlieka be konkretaus sprendimo.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.