^
A
A
A

Kas laukia vaistų naujųjų metų?

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 31.05.2018
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

01 December 2016, 09:00

Medicinos reformos Ukrainoje yra sukurtos kelerius metus, tačiau piliečiai gali pajusti pirmuosius pokyčius kitais metais. Dabar valstybė skiria apie 4% sveikatos priežiūros reikmėms, kurios skiriamos ne pacientams teikiant medicininę priežiūrą, bet ir ligoninių lovų ir sienų priežiūrai. Ligoninėje piliečiai yra priversti mokėti už vaistus ir gydytojus iš savo kišenių, bet taip pat. Sveikatos ministras įsitikinęs, kad dabartinė padėtis iš esmės yra klaidinga.

Didžiausi pokyčiai įvyks pagrindinėse medicininės priežiūros sąsajose. Kitais metais kiekvienas Ukrainos pilietis turės pasirinkti gydytoją ir pasirašyti su juo sutartį. Pasak ministrų, šis susitarimas padės apsaugoti tiek paciento, tiek gydytojo teises. Šeimos gydytojas padeda savo pacientams nekritiškomis situacijomis, jei asmuo reikalauja skubios medicininės pagalbos, jis, žinoma, jį gaus bet kurioje poliklinikoje ar ligoninėje.  

Praėjusiais metais greitosios pagalbos tarnyba gavo apie 10 mln. Skambučių, 2,5 mln. Žmonių buvo hospitalizuoti. Apskaičiuota, kad daugiau nei 7 milijonai žmonių be medicininės komandos pavadino medicinos komanda, jei dalis skambučių perduodama šeimos ambulatorinei klinikai, kuri yra skambučių centro dalis, tada gerokai pagerės skubios medicinos pagalbos kokybė. Jei asmuo turi šeimos gydytoją, blogo sveikatos būklės atveju jis pirmą kartą jį paskambins ir jau išgirsdamas gydytoją, kuris gerai susipažins su paciento medicinos istorija, išklausęs visus skundus, nuspręs, ar paskambinti greitosios pagalbos automobiliu. Tokia sistema sėkmingai naudojama keliose išsivysčiusiose šalyse.

Dabar grožio salonuose naudojama išankstinio įrašymo sistema - žmogus įrašomas konkrečią dieną ir laiką ir nelaukia valandų, kol kapitonas yra laisvas. Tai yra būtent tai, ką organizacija turi priimti gydytojams - kelias valandas laukiant gydytojo kabinete yra nepasitenkinimas žmonėms, ir tai būtina ir įmanoma kovoti su ja.

Taip pat bus atkreiptas dėmesys į vaistų kainų politiką. Speciali formulė leis apskaičiuoti optimalias konkrečių vaistų sąnaudas kompiuteryje, todėl bus išvengta korumpuotų schemų naudojimo.

Biudžete šeimos gydytojų darbo užmokestis jau yra nustatytas - 1 šeima specialistas gaus 1000 grivina per metus, vienas gydytojas gali priimti į tarnybą ne daugiau kaip 2,5 tūkstančių šeimų. Šeimos gydytojai, be gydymo pacientų, turėtų atlikti savo pacientų apklausas apie sveiką gyvenseną.

Planuojama, kad valstybės lėšos bus pašalintos, kai bus įvestas piniginis atlyginimas iš pacientų. Įvedus licencijas, bus taikoma baudų sistema ir licencijų panaikinimas. Sąžiningi gydytojai galės vadovauti daugeliui pacientų ir taip uždirbti gerų pinigų.

Piniginė parama iš valstybės biudžeto taip pat bus skirta draudimo medicinai, papildomų mokesčių ar draudimo įmokų iš gyventojų nebus imamas. Valstybiniam draudimui pakaks pagrindinėms medicinos paslaugoms (šeimos gydytojui ir greitosios pagalbos tarnybai), iš dalies finansuojamas kitas medicininės priežiūros ciklas (siauriams specialistams).

Darbuotojai gali turėti papildomą draudimą, kurį įsigys darbdavys, ir padengs dalį gydymo ar vaistų pirkimo išlaidų. Pensininkai, vaikai, mažas pajamas gaunantys žmonės galės naudotis specialiomis valstybinėmis programomis.

Pasak jo. Ministro pavaduotojas taip pat įvesti vaikų vakcinacijos pakeitimus - kiekviena vakcina turės atskirą brūkšninį kodą, kuris bus įvestas į elektroninę duomenų bazę po to, kai jis bus pristatytas vaikui, todėl bus atskleistos klaidingos nuorodos.

Negalima priversti tėvų paskiepyti vaikus, bet švietimo derybos vyks visuose regionuose.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.