^
A
A
A

Kabinetas pristatė naują nemokamų narkotikų išleidimo sistemą

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

17 November 2016, 09:00

Dabar Ukrainoje ligonių, sergančių lėtinėmis ligomis (astma, hipertenzija ir kt.), Receptas vaistams gauti reikalingus vaistus (nemokamai arba su nuolaida). Ministrų kabinetas ketina pakeisti šią sistemą nuo kitų metų ir pradėti kompensavimo programą. Natūralu, kad naujoji vaistų įsigijimo sistema, pirmiausia korupcija, kelia pavojų, kai vienas vaistas bus mokamas du kartus. Tai taip pat gali paveikti kokybę - gydytojai gali užsisakyti ukrainiečių analogus vietoj užsienio narkotikų, kad sutaupytų pinigų.

Pagrindinis skirtumas tarp grąžinimo ir dabartinės sistemos yra nedidelis gydytojams skirtų vaistų sąrašas, kuris bus teikiamas pacientams - nuo kitų metų bus išduodami tik Ministrų kabineto rekomenduoti vaistai.

Vaistų sąrašas bus sudarytas metų pradžioje, daroma prielaida, kad jame bus 22 narkotikai, o šis sąrašas nebus peržiūrimas per metus.

Prieš keletą metų pacientams, sergantiems hipertenzija, kurie išrašė receptą, jau buvo pristatyta panaši programa, o vaistinėje jam buvo skiriamas vaistas. Visoms išduodamoms vaistų vaistinėms gauta kompensacija.

Kitais metais vietines vaistines kompensuos vietos sveikatos departamentai. Pasak buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Olegas Musia, o dabar - Aukščiausiosios Rados komiteto sveikatos komiteto narys, naujas principas, leidžiantis narkotikus išduoti lėtiniams pacientams, atneš mūsų šalį prie draudimo medicinos.

Dabar reimburnatsii programa yra dar nebaigtos, kaip pažymėjo Aleksandras Yabchanka ekspertų BP intensyvios priežiūros reformos paketą, dabar tiksliai žinoma, kuri vaistai bus skiriamas pacientams, ir kurios vaistines bus dalyvauti programoje, ir siekiant išvengti įvairių manipuliacijų geriau rekomenduoju veikliajai o ne konkretus vaistas.

Klausimas dėl perėjimo prie pigių užsienio narkotikų analogų lieka atviras klausimas. Šių metų balandžio mėnesį buvo pradėta panaši programa diabetu sergantiems pacientams, kuriems buvo rekomenduojama pereiti prie Ukrainos sukurto insulino, tačiau daugelis mano, kad tai mažiau kokybiška.

Yabchanka taip pat išreiškė susirūpinimą dėl vaistų pardavimo, kai vaistinės gali jiems suteikti fiktyvius receptus ir gauti jiems kompensaciją, o vėliau vėl parduoti reguliariomis kainomis. Šiuo atveju vienas pacientų registras galėtų padėti, tačiau dabar nėra net apytikslių šio dokumento pokyčių.

Pasak Olegas Musiya, grąžinimas padės išvengti korupcijos, nes tarp narkotikų bendrovių ir pacientų nebus tarpininkų.

Tačiau vaistiniai preparatai visiems pacientams nemokami nemokamai, ministrų kabinetas pažymėjo, kad vaistų išlaidų kompensavimas visiškai arba iš dalies priklausys nuo paciento socialinės padėties. Pavyzdžiui, planuojama veteranams, Černobylio aukoms ir neįgaliesiems nemokamai suteikti vaistų, nuolaidos vaikams iki 17 metų.

Verta paminėti, kad praktikoje pacientai susiduria su įvairiomis nemalonomis problemomis, kai gauna vaistus. Pasak pačių pacientų, hipertenzijos gydymas turi būti nuoseklus, būtina vartoti tam tikrus vaistus ir juos reikia pasirinkti atskirai. Dažnai nė vienas brangus šalies gamintojų analogas nėra visiškai veiksmingas.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.