^
A
A
A

Ką reikia žinoti apie "Galimos vaistų" programą

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

08 May 2017, 09:00

Nuo šių metų balandžio mėnesio ukrainiečiai gali nemokamai gauti kai kurių vaistų ar simbolinį papildomą mokestį: šalyje pradėta socialinė programa "Gydomi vaistai".

Sveikatos apsaugos departamento darbuotojai nurodo, kad pagal siūlomą programą žmonės gali įsigyti vaistus, kurie paprastai vartojami širdies ligoms gydyti, o 2 tipo diabetas - su bronchine astma. Statistikos duomenimis, būtent šios ligos dažniausiai sukelia žmonių gyvenimo kokybės mirtį ar pablogėjimą Ukrainoje.

Norint gauti lengvatinius vaistus, kuriuos teikia programa, turite susitikti su gydytoju. Gydytojas išspausdins receptą specialioje formoje, nurodydamas aktyvios norimo vaisto sudedamąsias dalis. Tada turite pateikti šį receptą į vaistinę, kuri pacientams teikia pagal "Galimos vaistų" programą ir pasiima vaistus.

"Gydomi vaistai" - tai schema, kuriai palaipsniui didėja vaistų apyvarta, nes farmacijos tinklai išplės vaistų sąrašą, skirtą žmonėms pagal programą. Farmacininkai savanoriškai sudarys susitarimą su medicinos įstaigomis, kad galėtų dalyvauti sistemoje.

Vaistų sąrašus, kurie jau tarnauja pacientams pagal programą, galima rasti jų miesto medicinos įstaigoje.

Kokius klausimus dažniausiai klausia pacientai, norintys gauti "prieinamus vaistus"?

Ką turėčiau daryti, norint gauti nemokamą vaistą?

  • Jums reikia atvykti pas gydytoją, kuris išrašys specialų receptą. Su šiuo receptu turite atvykti į vaistinę, kuri veikia remiant programą "Gydomi vaistai". Vaistinėje farmacininkai paaiškins, kokie vaistai gali būti gauti nemokamai ir už kuriuos turėsite sumokėti papildomai. Jei turite vaistų, galite juos iš karto gauti.

Ką daryti, jei vaistinėje nėra būtinų vaistų, ar jie parduodami tik už visas išlaidas?

  • Galite nurodyti, kada pasirodys būtinas nemokamas vaistas, ir palaukite. Tačiau reikia nepamiršti, kad receptas galioja mėnesį.

Kaip sužinoti, kokie vaistai turėtų gauti nemokamai ir už ką turės sumokėti?

  • Laisvieji pigesni preparatai išduodami iš sąrašo, kuris siūlomas pardavimo kainos registre.
  • Jei iš pradžių vaistas yra brangesnis už jo kolegomis, turėsite sumokėti skirtumą dėl vaisto minimalių išlaidų ir mažmeninės kainos.

Ar galima įsigyti vaistų nemokamai, jei recepto nėra?

  • Kiekviena vaistinė pagal laisvą užsakymą nusprendžia, ar išleisti vaistą pacientui nepateikiant recepto.

Vaistų sąrašas, kurios vertė yra grąžinama valstybės sąskaita, skelbiama Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainės puslapiuose. Be to, panašus sąrašas turėtų būti prieinamas gydytojui ir farmacininkams, kurie tarnauja vaistinės pacientams.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.