^

Sveikata

A
A
A

Įtrūkimai rankų ir kojų naguose

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 07.09.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Nagai, kaip ir šukuosena, visada turi būti nepriekaištingi – ir tai yra ne tik sutvarkymo, bet ir bendros moters sveikatos rodiklis. Bet ką daryti, jei atsiranda nenumatytų problemų – pavyzdžiui, įtrūksta nagas? Be to, ką daryti, jei jokie namų metodai nepadeda susidoroti su nelaime?

Jei problema neišnyksta, net paūmėja ar kartojasi, tuomet priežasties reikia ieškoti bendroje organizmo būklėje. Slėpti įtrūkimą ant nago nėra prasmės: svarbu surasti provokuojantį veiksnį ir jį neutralizuoti. Jei tai pavyks, įtrūkimas išnyks savaime.

Epidemiologija

Remiantis statistika, vienas žmogus iš penkių turi vienokių ar kitokių nagų problemų. Tokiu atveju dažniausiai tokias problemas sukelia įvairios vidaus ligos ar odos patologijos. Įtrūkimai dažniausiai susidaro dėl netinkamų manikiūro procedūrų, per griežtų dietų ir vitaminų bei mineralų trūkumo, taip pat dėl rankų apsaugos nepaisymo valant, valant, plaunant indus ir kt.

Priežastys įtrūkimai nage

Nagai yra sluoksniuotos struktūros: tikriausiai daugelis pastebėjo, kad atsitrenkus į nago plokštelę, stipriai suspaudžiant ar sukant, ji gali įtrūkti. Toks įtrūkimas palaipsniui didėja – ypač jei į pažeistą vietą patenka dulkių, smėlio, plaukelių ir pan.

Nago plokštelė susidaro šaknų srityje, vadinama matrica. Galime pasakyti, kad bet koks pažeidimas, įvykęs šioje zonoje, gali sukelti augimo sutrikimą ir tolesnį nagų nepakankamumą. Visų pirma, taip pat gali susidaryti įtrūkimai.

Infekcijos – tiek grybelinės, tiek bakterinės – taip pat gali smarkiai pažeisti nago plokštelę ir šaknį.

Vitaminų ir mineralų trūkumas, trofinių procesų sutrikimai itin neigiamai veikia nago audinio vystymąsi ir augimą, kuris ilgainiui susilpnėja, plonėja ir pažeidžiamas bet kokio išorinio poveikio.

Pažeidimai atliekant manikiūrą gali pakenkti nagui ir net tiesiogiai matricai. Įtrūkimai ant nagų dažnai atsiranda po netinkamo apdorojimo nagų dilde arba neraštingo odelės pašalinimo.

Pažeidus nagus daro net mums pažįstamos medžiagos, tokios kaip plovikliai ir valymo priemonės (taip pat ir indams plauti), chloras, acetono tirpalai. Norint išvengti neigiamo poveikio, rankas reikia apsaugoti mūvėdamas apsaugines pirštines.

Rizikos veiksniai

Įtrūkimas nage atsiranda dėl įvairių ligų ir sąlygų, kurios gali sutrikdyti plokštelės formavimąsi ir augimą:

 • distrofiniai procesai, atsirandantys veikiant genetiniam veiksniui (kalbame apie onichogrifozę, leukonichiją, platonichiją ir kt.);
 • patologiniai nagų pokyčiai - grioveliai, atsiskyrimai, atsirandantys dėl endokrininės sistemos sutrikimų;
 • sisteminės ligos, vidaus ligos – pavyzdžiui, lėtinės inkstų, širdies ir kraujagyslių ar kvėpavimo sistemos problemos;
 • dermatologinės patologijos, tokios kaip egzema ar psoriazė;
 • mechaniniai ar cheminiai pažeidimai;
 • beriberi, mineralų ir vandens-druskų apykaitos sutrikimai.

Pathogenesis

Nago plokštelė, taip pat oda ir plaukai, priklauso raginėms struktūroms. Nagas iš esmės susideda iš daugybės lamelinių sluoksnių, tarp kurių yra keratino skaidulų. Tuo pačiu metu plokštelių stiprumo laipsnis priklauso nuo cisteino rūgšties koncentracijos jose, kuri dažniausiai turi genetinę būklę.

Nagas yra bespalvis, o jo struktūra susideda iš porų, o tai užtikrina adekvačią oro apykaitą ir drėkinimo procesus. Sluoksniai ir plotai tarp jų yra pripildyti aliejaus ir drėgmės, kurie kartu suteikia nagams elastingumo ir sveikos išvaizdos. Trūkstant drėgmės ar riebalų, prastėja nagų struktūra, sluoksniai atsiskiria vienas nuo kito, gali atsirasti įtrūkimų.

Nagų formavimasis prasideda nuo matricos zonos. Ši zona puikiai aprūpina kraują: sodriai rausvas iš pradžių skaidrios nago plokštelės atspalvis tai įrodo. Jei dėl kokios nors priežasties pablogėja kraujo tiekimas, nagų sveikata ir išvaizda visada kenčia.

Nagų volelis, jei jis nepažeistas, yra skirtas padengti plokštelę nuo išorinių neigiamų poveikių, įskaitant infekcinę invaziją.

Simptomai įtrūkimai nage

Įtrūkimų ant nagų atsiradimo simptomai dažniausiai yra labai orientaciniai ir pastebimi. Tikriausiai kiekvienas savo sveikatai neabejingas žmogus greitai atkreips dėmesį į rankų ir kojų pokyčius.

Pirmieji patologijos požymiai yra skirtingi, todėl į jų atsiradimą reikia nedelsiant reaguoti:

 • nagų spalvos atspalvio pasikeitimas, pilkšvų ar gelsvų juostelių atsiradimas;
 • plokštelės sutankinimas ar plonėjimas, atsiskyrimas, drožlių atsiradimas;
 • zoninis nago sunaikinimas, uždegiminiai procesai periungualinėje srityje.

Paprastai visi šie simptomai yra aiškiai matomi ir leidžia laiku pradėti gydymą. Kartais atsiranda papildomų sutrikimų, tokių kaip skausmas, niežulys, pažeisto piršto patinimas. Tokiu atveju turite kuo greičiau kreiptis į gydytoją specialistą.

Dėl mechaninės traumos atsiradusį įtrūkimą ant nago dažnai lydi skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai. Jei nieko nebus daroma, plokštė gali net padalinti į dvi dalis, o tai dar labiau padidina problemą. Pirštai lengvai užteršiami, o tai prisideda prie greito infekcijos prasiskverbimo į pažeistą audinį: dėl to atsiranda uždegimas iki kūno temperatūros padidėjimo ir bendro apsinuodijimo požymių atsiradimo.

Įtrūkę kojų nagai ypač skausmingi, nes žmogus turi avėti batus, kurie papildomai spaudžia pažeistą vietą. Tokiu atveju dažnai prisijungia grybelinė infekcija, nes uždaruose batuose dažniausiai susidaro optimalios sąlygos grybeliui augti ir vystytis. Tokios patologijos gydymas yra ilgas, reikalaujantis daug paciento pastangų ir kantrybės.

Įtrūkimas ant piršto prie nago taip pat gali būti mikozės požymis, o negydomas pažeidimas greitai išplis tiesiai į nago plokštelę. Tačiau odos įtrūkimai, atsiradę dėl išsausėjimo, avitaminozės, hormonų problemų, dažniausiai neplinta į nagus, nors patys sukelia nemažą diskomfortą. Turėtumėte būti ypač atsargūs, jei oda trūkinėja diabeto fone: infekcija šioje situacijoje yra ypač pavojinga ir gali sukelti labai nemalonių pasekmių. [1]

Išilginis nago įtrūkimas gali būti susijęs su onichoreksize – liga, kai plokštelės suskyla ir išilgai nulūžta. [2] Daugeliui pacientų ši patologija yra distrofinio proceso, susijusio su medžiagų apykaitos sutrikimais, rezultatas. Taigi, įtrūkimą išilgai nago ant rankos dažnai sukelia tokios problemos:

 • dermatologinės ligos (mikozė, psoriazė, egzema);
 • traumos (įskaitant manikiūrą);
 • cheminių medžiagų, agresyvių tirpalų poveikis;
 • dažnas stresas, neurozės;
 • kraujo ligos;
 • infekcinės patologijos.

Rankų nagai visada dažniau skilinėja ir lupiasi, ir tai nepaisant to, kad grybelinė infekcija labiau „myli“ pėdas ir kojų pirštus. Vertikalus įtrūkimas ant nago gali egzistuoti tiek atskirai, tiek keliais kiekiais. Plokštelės divergencija dažniausiai prasideda laisvojoje pusėje, palaipsniui gilėja link nago pagrindo, o kartais plečiasi.

Tačiau įtrūkimas po nagu ant rankos retai būna susijęs su onichoreksija ir dažniausiai jį išprovokuoja svetimkūnis, patekęs po plokštele: tai gali būti adata, viela, augalų spygliai ir kt. Pažeidimus lydi nemalonūs pojūčiai, net skausmas. Su gilia trauma gali išsivystyti pūlinys.

Skersinis nago įtrūkimas turi daug bendrų onichorrezės priežasčių:

 • netinkamas manikiūro darbas, pažeidimai šlifavimo ir dildymo metu;
 • reguliarūs trauminiai sužalojimai (pavyzdžiui, pacientams, užsiimantiems tam tikra veikla: muzikantams, baldų surinkėjams ir kt.).

Dažnai balti įtrūkimai ant nagų atsiranda dėl įprasto žalingo įpročio kramtyti nagus: ši problema ypač būdinga pradinio mokyklinio amžiaus vaikams.

Nuolatiniai mechaniniai poveikiai gali lemti tai, kad ant nykščio ir piršto nago susidaro pakankamai didelis įtrūkimas. Toks pažeidimas pasižymi tuo, kad augant plokštelei ji išsiskirs į šonus, tuo pačiu pažeisdama minkštųjų audinių struktūrą ir sukeldama stiprų skausmą. Esant tokiai situacijai, plokštę rekomenduojama priklijuoti antibakteriniu pleistru arba uždengti šelaku: stiprus gelinio lako sluoksnis sulaikys skilimą ir neleis prasiskverbti infekcijai. Nagui augant jis karpomas tol, kol išnyksta įtrūkimas.

Tas pats daroma, jei ant priaugintų nagų susidaro įtrūkimai. Procedūra atliekama salone, profesionalaus specialisto.

Vaiko nagų įtrūkimai

Problemos su nagais vaikystėje visada reikalauja gydytojo konsultacijos, nes problemos priežasčių yra nemažai. Ir tai ne tik infekcijos, odos ar sisteminės ligos. Būtina atkreipti dėmesį į vaiko psichinę būklę, jo nuotaiką, elgesį. Vaikų neurozė ir stresas beveik visada turi įtakos sveikatos būklei. Be to, vaikai dažnai mėgsta kramtyti nagus: tai lemia ne tik nuolatinė nervinė įtampa, bet ir tam tikrų vitaminų bei mikroelementų trūkumas organizme.

Negalima atmesti kitų galimų veiksnių:

 • mechaniniai smūgiai į nago falangą;
 • infekcijos (grybelinės ar mikrobinės);
 • alerginiai procesai;
 • dermatologinės problemos, endokrinologiniai, kraujagyslių ar neurologiniai sutrikimai;
 • ilgalaikis vaistų (pvz., antibiotikų) vartojimas;
 • neteisinga dieta.

Visais atvejais, atsiradus įtrūkimams vaikams, būtina konsultuotis ne tik su pediatru, bet ir su dermatologu, endokrinologu, gastroenterologu.

Komplikacijos ir pasekmės

Įtrūkę nagai gali progresuoti, jei nebus skiriamas tinkamas dėmesys jų gydymui ir profilaktikai. Toks problemos ignoravimas daugeliu atvejų sukelia nepalankų rezultatą: prisijungia infekcija (dažniausiai grybelinė), o išorinius sutrikimus taip pat papildo nemalonūs pojūčiai skausmo, deginimo, niežėjimo ir kt.

Be to, dėl ilgalaikio patologijos egzistavimo kenčia ir bendras imunitetas, kuris paveikia visą kūno būklę:

 • paūmėjusios lėtinės ligos;
 • atsiranda alerginių procesų;
 • padidėja infekcijos plitimo iki nago plokštelių ribos rizika.

Ilgą laiką ant nago išaugus įtrūkimui, problema gali virsti įsisenėjusia: susilpnėja imuninė gynyba, o rykštės atsikratyti tampa vis sunkiau.

Bet kokią ligą geriau gydyti laiku: įskaitant, tai taip pat taikoma odos ir priedų sveikatos pažeidimams.

Diagnostika įtrūkimai nage

Jei nagai skilinėja, reikėtų kreiptis į dermatologą. Jis specialioje šviesoje apžiūrės nago plokšteles, įvertins bendrą jų būklę ir tankio, spalvos atspalvio, skaidrumo rodiklius ir kt. Dažnai galima tiksliai nustatyti pagrindinę įtrūkimų priežastį naudojant mikroskopinį metodą, spektrinę mikroelementų analizę, vitaminų kiekio organizme tyrimas. Kai kuriais atvejais tenka kreiptis patarimo į labai specializuotus gydytojus – pavyzdžiui, gastroenterologą, endokrinologą, chirurgą ir kt.

Laboratorijoje atliekamos analizės paėmus nago plokštelės dalelę: įvertinama grybelinių, streptokokinių, stafilokokinių pažeidimų tikimybė. Be to, kraujas tiriamas siekiant nustatyti vidines organizmo ligas – pavyzdžiui, uždegiminius procesus, anemiją ir kt.

Įtarus kokias nors vidines organizmo problemas, suaktyvinama instrumentinė diagnostika. Pavyzdžiui, gali būti paskirtas pilvo ertmės, skydliaukės ultragarsinis tyrimas, krūtinės ląstos rentgenograma ir kt.

Diferencialinė diagnostika

Diferencinė diagnozė atliekama esant šioms patologijoms:

 • onichomikozė - grybelinė nagų infekcija;
 • nagų psoriazė (dažnai atsiranda odos psoriazės fone);
 • nagų egzema (dažniausiai lydi lėtinę pėdų ir rankų egzemą);
 • trauminiai pirštų sužalojimai;
 • cheminis poveikis (rūgštys, šarmai, aliejaus produktai ant nago, dažnas gelinių lakų naudojimas ir kt.);
 • plokščioji kerpligė (taikoma nagų plokštelėms su generalizuota ar netipine ligos forma);
 • beriberi, demineralizacijos procesai, sisteminės ligos.

Gydymas įtrūkimai nage

Nagų įtrūkimų gydymas atliekamas kompleksiškai, atliekant privalomas priežiūros procedūras ir mitybos korekciją. Kartais padeda įprastas pažeistos vietos pjovimas žirklėmis: laikui bėgant išauga nauja sveika vieta. Kad įtrūkimas nepasikartotų, plokštelė klijuojama antimikrobiniu pleistru, kol visiškai atauga. Jei pažeidimas yra reikšmingas ir apima visą nago paviršių, gali prireikti chirurgo įsikišimo.

Kai pagrindinė problemos priežastis yra vidaus organų liga arba sisteminė liga, būtina apsilankyti pas gydytoją ir atlikti išsamią diagnozę. Jei pagrindinė patologija nebus pašalinta, amžinai atsikratyti įtrūkimų bus beveik neįmanoma.

Jei pažeidimą išprovokavo sąlytis su agresyviais cheminiais tirpalais, būtina imtis priemonių rankoms apsaugoti – pavyzdžiui, reguliariai mūvėti gumines pirštines.

Problemą, susijusią su grybeline infekcija, gydytojas sprendžia individualiai. Pavyzdžiui, užleistos mikozės gydomos ilgai – kelis mėnesius ar net iki metų. Galima naudoti sisteminius priešgrybelinius vaistus: Flukonazolą, Itrakonazolą, Terbinafiną, Ketokonazolą. Be to, rekomenduojama prijungti išorinį apdorojimą, kuris apima vonias su kalio permanganato, druskos ir natrio bikarbonato tirpalu.

Kai kuriais atvejais gydytojas skiria specifinį gydymą, naudojant 1-2% tinolio arba 5% chrizarobino su chloroformu. Po procedūros užtepamas priešgrybelinis preparatas. Toks gydymas tęsiamas ne trumpiau kaip 2 savaites, po to pažeista vieta nupjaunama, o priešgrybelinis vaistas toliau tepamas po lipniu tinku dar mėnesį. Toks gydymas dažniau skiriamas pacientams, kurių įtrūkimų problema yra susijusi su egzema ar dermatitu. Bendra terapijos trukmė yra iki visiškai sveikos nago plokštelės ataugimo.

Galima naudoti kitus vietinius preparatus, tokius kaip Exoderil, Bifonazole, Fukortsin ir kt.

Viduje rekomenduojama vartoti specialius multivitaminų-mineralų komplekso produktus.

Vaistai, kuriuos gali skirti gydytojas

Flukonazolas

Priešgrybelinis preparatas, kurį skiria gydytojas, pasirenkant individualias dozes, priklausomai nuo infekcijos tipo ir sunkumo. Galimos nepageidaujamos reakcijos: galvos skausmas, miego sutrikimai, bendras silpnumas, letargija.

Terbinafinas

Jis vartojamas onichomikozei gydyti, paprastai 250 mg kartą per parą. Gydymas gali trukti ilgai, kelias savaites ir net mėnesius. Vaistas paprastai yra gerai priimamas organizmo, o šalutinis poveikis yra retas arba lengvas.

Exoderil

Priešgrybelinis agentas išoriniam naudojimui. Paprastai Exoderil tepamas paveiktose vietose du kartus per dieną, kelis mėnesius (iki šešių mėnesių). Nepageidaujamos reakcijos yra retos ir pasireiškia vietinėmis apraiškomis (paraudimu, niežėjimu, vietiniu odos sudirgimu).

Fukortsinas

Antiseptinis ir dezinfekuojantis preparatas, pasižymintis plačiu antimikrobiniu ir priešgrybeliniu poveikiu. Naudojamas paveiktoms vietoms gydyti iki 3 kartų per dieną. Taikymo trukmė – iki visiško įtrūkimo simptomų išnykimo. Fukortsin neskiriamas vaikams iki 12 metų.

Kalcis D 3  Nycomed

Kramtomosios kalcio tabletės padeda sustiprinti nagus ir pagerinti jų struktūrą. Gerti po 1 tabletę du kartus per dieną. Gydymo metu galimos padidėjusio jautrumo reakcijos, virškinimo sutrikimai.

Kalceminas

Kalcio citrato ir karbonato derinys. Jis skiriamas vaikams nuo penkerių metų ir suaugusiems. Vidutinė paros dozė yra 2 tabletės. Priėmimo trukmė nustatoma individualiai. Šalutinis poveikis yra labai retas ir išreiškiamas alerginių reakcijų ar pykinimo forma.

Kaip pataisyti įtrūkimą ant nago?

Jei įtrūkimo problema atsirado staiga – pavyzdžiui, po mechaninio plokštelės pažeidimo – tuomet geriau kreiptis į manikiūrininką, kuris gali profesionaliai „ištaisyti“ defektą. Geriau šią procedūrą atlikti kuo anksčiau, kitaip situacija pablogės.

Kai nėra galimybės apsilankyti nagų salone, rekomenduojama imtis šių veiksmų:

 • savarankiškai nupoliruokite pažeistą nagų paviršių poliravimo priemone su smulkiagrūde nagų dilde (ne metaline);
 • poliruotą vietą užtepkite lipniu pagrindu (patogumui galite naudoti manikiūro šepetėlį);
 • kai klijai išdžiūsta, ant apdorotos vietos uždėkite miniatiūrinį šilko gabalėlį, tada du kartus pritvirtinkite jį klijais;
 • klijams išdžiūvus, vieta vėl turi būti apdorota dilde arba šlifuokliu ir padengta fiksuojančiu laku.

Kraštutiniais atvejais galite išsiversti be klijų ir šilko audinio, naudodami įprastą servetėlę ir skaidrų laką. Tiesa, ši procedūra neturės tokio ilgalaikio efekto, tačiau padės „išsilaikyti“ iki profesionalios restauracijos salone akimirkos.

Vitaminai skilinėjančiiems nagams

Norint užkirsti kelią arba pagreitinti nago įtrūkimo gijimą, būtina užtikrinti būtinų vitaminų medžiagų patekimą į organizmą. Ne paslaptis, kad vitaminų ir mineralų trūkumas sukelia odos priedų sausumą, trapumą, deformaciją ir blyškumą. Kaip kompensuoti šį trūkumą?

Geriausias sprendimas būtų peržiūrėti mitybą, kurios dėka galime gauti pagrindinių ir lengvai virškinamų medžiagų. Tinka ir farmaciniai preparatai, tačiau jų pasisavinimas yra kiek prastesnis (be to, vaistinės produktai pacientui gali sukelti alergiją). Bet kokiu atveju šiuo klausimu geriau pasitarti su gydytoju.

Esant per dideliam sausumui ir trapumui nago plokštelės kraštų storėjimo fone dažniausiai įtariamas jodo, kalcio ar magnio trūkumas arba vitaminų A ir E. Minėti vitaminai yra tirpūs riebaluose: tai rodo, kad jie gali tik būti absorbuojamas kartu su riebalais. Štai kodėl tokoferolio ir retinolio trūkumas dažnai pastebimas moterims, kurios laikosi griežtų dietų ir sumažina riebalų suvartojimą.

Kalcis yra svarbus sūrių, pieno produktų, kopūstų, žalumynų ir riešutų komponentas. Norint pagerinti kalcio pasisavinimą, geriau jį vartoti kartu su vitaminu D: pastarąjį organizmas pasigamina veikiamas saulės spindulių.

Jodas – labai reikalingas organizmui mikroelementas, kurio pakankamai daug yra jūros gėrybėse, žalumynuose, morkose, ananasuose. Jodo dėka nusistovi normali skydliaukės veikla, stiprėja plaukai ir nagų plokštelės.

Magnis yra pagrindinis komponentas, randamas pupelėse, riešutuose, sūriuose, grūduose, bananuose ir uogose. Be magnio, maistiniuose augaluose gausu silicio: nesant šio elemento, nagai tampa trapūs, gali atsirasti mikroįtrūkimų.

Galite pagerinti būklę ir pagreitinti nagų įtrūkimų gijimą įtraukdami į racioną želatinos patiekalus. Meniu gali būti mėsos ar žuvies aspicai, želė, putėsiai ir tt Želatinos dėka dažnai galima pagerinti ne tik nagų, bet ir sąnarių būklę.

Fizioterapinis gydymas

Fizioterapinėms procedūroms atlikti naudojama speciali įranga, kuri, kaip taisyklė, įrengiama fizinėse patalpose. Gydymas gali būti atliekamas tiek ambulatoriškai, tiek stacionariai.

Procedūros apima įvairių rūšių energiją – kvantinę, magnetinę, elektrinę ir ultragarsinę. Norėdami atsikratyti įtrūkimų ant nagų, gydytojas gali paskirti:

 • ultraaukšto dažnio terapija;
 • elektroforezė;
 • fonoforezė;
 • gydymas lazeriu;
 • šoko bangų terapija;
 • radioterapija ir kt.

Reikėtų nepamiršti, kad fizioterapija nepadės išnaikinti nagų įtrūkimų atsiradimo priežasties. Todėl gydymo metu naudojami papildomi metodai pradiniam veiksniui pašalinti. Jei to nepadarysite, problema netrukus gali pasikartoti.

Alternatyvus gydymas

Yra daug alternatyvių receptų, kaip sustiprinti nagus ir užkirsti kelią patologiniams jų pakitimams. Paprasčiausi būdai atsikratyti įtrūkimų yra šie:

 • Įperkama ir paprasta priemonė nuo skilinėjančių nagų yra augalinis aliejus, užpiltas žolelėmis. Jį paruošti nėra sunku: imama šviežių arba džiovintų žolelių (tinka šalavijas, peletrūnas, kalendra ar net morkų viršūnėlės), susmulkinama ir užpilama nerafinuotu augaliniu aliejumi. Aliejaus kiekis nustatomas vizualiai: jis turi visiškai padengti žalią sluoksnį, bet ne daugiau. Agentas primygtinai laikomas spintoje 2 dienas, po to pradedamas gydymas. Paimkite 1 valg. L. Aliejaus pusvalandį prieš pusryčius, kasdien, taip pat du kartus per dieną (ryte ir vakare) įtrinti nagų plokšteles.
 • Trūkstant kalcio, kiaušinių lukštai surenkami, nuplaunami ir gerai išdžiovinami, iškaitinami karštoje, sausoje keptuvėje, sumalami kavos malūnėlyje. Gauti milteliai laikomi sandariai uždarytoje talpykloje, geriausia šaldytuve. Vartoti per burną, 1 šaukštelis. Kasdien, su maistu, 2-3 savaites. Toks kalcis iš apvalkalo pasisavinamas daug geriau nei iš daugelio farmacinių preparatų.
 • Paruoškite tepalą įtrūkimams. Sumaišykite 20 ml medetkų aliejaus, pusę virto vištienos trynio ir 3 g bičių vaško, pašildyto vandens vonelėje. Agentas išmaišomas, nenukeliant nuo ugnies, ir išmaišomas iki grietinės konsistencijos. Priemonė naudojama nakčiai įtrinti į nagus.

Gydymas žolelėmis

 • Kasdien kelis kartus per dieną jie geria ką tik užplikytą asiūklio antpilą. Šis augalas yra žinomas dėl savo diuretikų savybių, tačiau mažai kas žino, kad jis vis dar puikiai susidoroja su įvairiomis nagų ir plaukų ligomis. Per dieną reikia išgerti bent 2 stiklines antpilo.
 • Vaistinė kolekcija ruošiama iš trijų dalių šeivamedžio spalvos, dviejų dalių šeivamedžio šaknų ir vienos dalies dilgėlių lapų, alksnio vaisių ir piemens kasos. Paimkite vieną arbatinį šaukštelį gauto mišinio, užpilkite 250 ml verdančio vandens į termosą, palikite per naktį, filtruokite kitą rytą. Jie geria dešimties dienų kursą, tris kartus per dieną, 100 ml. Kiekvieną dieną reikia paruošti šviežią užpilą.
 • Išorinė priemonė paruošiama iš 15 ml alavijo sulčių, 1 valg. L. Naminio kremo, 20 lašų šaltalankių ir varnalėšų aliejų, tiek pat medetkų aliejaus. Visi ingredientai sumaišomi, įtrinami į nagų plokšteles 2-3 kartus per dieną, kasdien.

Homeopatija

Daugeliu atvejų, kai atsiranda skilinėjančių nagų, homeopatija padeda susidoroti su problema. Kalbame apie specifinius, veiksmingus ir saugius vaistus, kuriuos leidžiama vartoti tiek suaugusiems, tiek vaikams. Svarbiausia yra rasti gerą homeopatą, kuris parinks optimalią priemonę. Galima pasirinkti tokius homeopatinius vaistus:

 • Thuja oksidentalis – skiriama gydyti lūžinėjantiems, trupantiems nagams, kai jie lupasi, deformuojasi ir pan. Padeda ir sergant nagų žvyneline.
 • Sepija – naudojama esant įtrūkimams, esantiems laisvojo krašto šone, taip pat esant dažniems įbrėžimams, geltonumui, plokštelių deformacijai.
 • Acidum fluoricum – galima naudoti, jei nagai lūžinėja, pasidengia įtrūkimais, vagelėmis, išilginėmis juostelėmis.
 • Aliuminio oksidas – padeda esant sausai odai ir suskilinėjusioms patinusioms nagų plokštelėms.
 • Antimonium krudum – padės, jei nagus dengia įtrūkimai, įtrūkimai, išaugos, taip pat sergant poodine hiperkeratoze.
 • Arsenicum albumas - skirtas plokštelių retėjimui ir trapumui.
 • Grafitas – padeda nuo deformacijos, sustorėjimo ir įtrūkimų.
 • Psorinum – naudojamas pažeidžiamumui ir trapumui gydyti.

Jei skilinėjančius nagus sukėlė grybelinė infekcija, tuomet naudingos tokios priemonės kaip Silicea terra, Argilla, Veronica officinalis. Berberis vulgaris pagalba pašalinami skausmingi įtrūkimai.

Vaistų dozės yra individualios ir nustatomos homeopatinės krypties specialisto.

Chirurgija

Kai kuriose situacijose, kai gydymas vaistais neduoda norimo efekto, tenka griebtis kardinalių metodų – pavyzdžiui, pašalinti nago plokštelę. Procedūra atliekama keliais būdais:

 • Lazerinis metodas apima lazerio spindulį, kurio skersmuo mažesnis nei 1 mm. Spindulėlis vienu metu pašalina ir pažeistą nagą, ir grybelio sukėlėją, švelniai veikia, apsaugo nuo mikozės pasikartojimo.
 • Chirurginė intervencija dažniausiai taikoma, jei liga pažengusi: chirurgas skalpeliu atskiria plokštelę nuo pagrindo ir išima, o po to žaizdą išskalauja antibakterine priemone. Beveik iš karto po procedūros pacientas gali grįžti namo.
 • Cheminis pašalinimas apima specialios juostos ir cheminio tepalo reagento naudojimą. Juosta su tepalu ant pažeisto nago laikoma apie keturias dienas, po to nuimama kartu su suminkštėjusia plokštele.
 • Radijo bangų metodas – tai savotiškas pažeistų nagų sričių „išgarinimas“. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą, todėl pacientai seansą ištveria be didesnio diskomforto ir jau antrą dieną po intervencijos gali pradėti įprastą kasdienę veiklą.

Prevencija

Įtrūkę nagai yra ne tik negražu, bet ir rodo rimtus sveikatos sutrikimus organizme. Norint išvengti šios problemos, derėtų tinkamai prižiūrėti nagus, taip pat maitinti ir drėkinti – ne tik pirštus, bet ir visą kūną. Norėdami tai padaryti, pakanka laikytis gana paprastų prevencinių rekomendacijų.

 • Nevalykite namų ir neplaukite indų prieš tai neužsidėję guminių pirštinių. Kalbant apie pėdas, reikia stebėti batų kokybę ir švarą iš vidaus: batai neturi sklisti, turi būti švieži ir švarūs, be nemalonaus kvapo, drėgmės ir purvo.
 • Jūs negalite kramtyti ir skinti nagų, bandyti ištaisyti kai kuriuos defektus – pavyzdžiui, įaugimą: tai turėtų padaryti specialistas.
 • Svarbu laikytis asmeninės higienos taisyklių, reguliariai plauti rankas ir kojas, užkirsti kelią grybelinės infekcijos vystymuisi.
 • Manikiūrą ir pedikiūrą turėtų daryti tik patikrintų salonų specialistai.
 • Jūs turite valgyti teisingai, gerti pakankamai skysčių visą dieną, vadovautis sveiku gyvenimo būdu. Mityba turėtų sudaryti apie 70% daržovių, vaisių, žalumynų.

Išvardintos rekomendacijos paprastos, tačiau padeda išlaikyti sveiką, tvirtą ir gražią nagų plokštelių išvaizdą.

Prognozė

Jei laiku taikysite tinkamą gydymą, parinktą atsižvelgiant į pagrindinę problemos priežastį, nago įtrūkimo prognozė bus palanki. Negydomas įtrūkimas gali komplikuotis: pavyzdžiui, dažnai atsiranda uždegiminių židinių, deformuojasi plokštelė, infekcija prisijungia ir išplinta. Laiku imtasi priemonių padės išvengti bėdų ir išlaikyti rankų bei kojų sveikatą.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.